در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • راه آهن خراسان رتبه نخست جابجایی مسافر در کشور


  ۵۰ درصد سفرهای ریلی کشور در این ایام از ۲۷ شهر و مرکز استان در سطح کشور به مسیر خراسان رضوی و مقصد مشهد برنامه‌ریزی و اختصاص یافته است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه آهن خراسان از کسب رتبه نخست جابجایی مسافر در ۴ ماهه نخست امسال توسط راه آهن خراسان در شبکه ریلی کشور خبر داد .

  محمد هادی ضیایی مهر با اعلام این خبر گفت : در ۴ ماهه نخست سال جاری تعداد زائران و مسافران ورودی و خروجی به مشهد مقدس حدود ۳ میلیون و۷۷۶ هزار نفر بوده که شاهد رشد ۵/۲ درصدی جابجایی مسافر در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم .

  وی افزود : ۵۰ درصد سفرهای ریلی کشور در این ایام از ۲۷ شهر و مرکز استان در سطح کشور به مسیر خراسان رضوی و مقصد مشهد برنامه‌ریزی و اختصاص یافته که این مسافران در مجموع با ۱۰ هزار و ۷۸۸ رام قطار به صورت ورودی و خروجی جابجا شده اند .
  مطالب مرتبط

  چند گام تا نهایی شدن اتصال استان گیلان به شبکه ریلی کشور

  چند گام تا نهایی شدن اتصال استان گیلان به شبکه ریلی کشور

  این پروژه ریلی که با توجه به قرار گرفتن در یکی از سخت‌ترین مناطق جغرافیایی و آب و هوایی کشور پیچیدگی‌های خاص خود را داشت ، در حال حاضر به مرحله‌ی پایانی کارهای پیچیده خود رسیده و تنها چند گام تا نهایی شدن این اتصال فاصله وجود دارد .

  |

  اتصال ۵۳ مرکز بار کشور به شبکه ریلی ظرف دو سال آینده

  اتصال ۵۳ مرکز بار کشور به شبکه ریلی ظرف دو سال آینده

  ۵۳ مرکز بار در سراسر کشور پراکنده شده‌اند و بلندترین حجم عملیات اجرایی برای اتصال به شبکه ریلی کشور ، ساخت خط آنتنی گل گهر (کرمان) به طول ۳۰ کیلومتر و کوچک‌ترین پروژه نیز به طول ۱ کیلومتر است .

  |

  نظرات کاربران