در حال بارگذاری ...
 • بهره‌برداری از راه‌آهن تهران - همدان تا دو ماه آینده


  حدود یک ماه قبل اولین قطار مسافری خط همدان به مقصد شهر مشهد راه اندازی شد و از همان روز بلیت‌ها به صورت پیش فروش اینترنتی در اختیار متقاضیان قرار گرفت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری شرکت راه‌آهن با بیان اینکه « در حال انجام مطالعاتی برای دست‌یابی به سرعت سیر بالا در راه‌آهن تهران - همدان هستیم » گفت : طبق برآورد معاونت مسافری شرکت راه‌آهن ، این خط تا دو ماه آینده به آمادگی‌های لازم جهت بهره‌برداری نزدیک می‌شود .

  میر حسن موسوی با اشاره به وضعیت بهره برداری از راه‌آهن تهران - همدان اظهار داشت : راه‌آهن همدان که با حضور رئیس جمهوری به شبکه ریلی کشور متصل شده است ، بعد از برگزاری تشریفات نقل و انتقال از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل به شرکت راه‌آهن تحویل داده شد .

  وی با بیان اینکه قطارهای مسافری از دوم مرداد ماه به  طور مرتب هفته‌ای دو مرتبه از همدان به مقصد مشهد و برعکس تردد خواهد دارند ، افزود : حدود یک ماه قبل اولین قطار مسافری خط همدان به مقصد شهر مشهد راه اندازی شد و از همان روز بلیت‌ها به صورت پیش فروش اینترنتی در اختیار متقاضیان قرار گرفت .

  معاون مسافری شرکت راه‌آهن از بررسی میزان تقاضای سفر در مسیر راه‌آهن تهران-همدان خبر داد و گفت: با توجه به پیشبینی سرعت سیر بالا بر روی روی راه‌آهن همدان ، ‌شرکت راه‌آهن در حال انجام مطالعاتی برای دست‌یابی به سرعت مطلوب برای سیر قطارها است و طبق برآورد معاونت مسافری شرکت راه‌آهن ، این خط از دو ماه آینده به آمادگی‌های لازم جهت بهره‌برداری نزدیک می‌شود .

  موسوی در ادامه از رفع مشکلات فنی قطار نخجوان - مشهد خبر داد و گفت : طی مذاکره مقرر شد که طرف مقابل از زمان مذاکره ظرف ۴۰ روز مشکلات مربوط به واگن‌ها را برطرف کنند تا مجدد فعالیت این خط از سر گرفته شود .

  وی در ادامه با اشاره به رویکرد راه‌آهن برای توسعه قطار‌های گردشگری ابراز داشت : قطار برنامه‌ای گردشگری تهران - سواد کوه هم اکنون در دست بهره برداری است . همچنین در حال مذاکره برای مذاکره با شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی مسافری در مسیرهای تبریز - جلفا ، تبریز - رازی و محور جنوب هستیم تا مطابق با فصول ، زیبایی‌های طبیعی ، اماکن تاریخی و تقاضا، قطارهای گردشگری برنامه‌ای را ایجاد کنیم .

  معاون مسافری شرکت راه‌آهن با اشاره به میزان تقاضا در محور جنوب خاطرنشان کرد : این محور هیچ‌گاه با کاهش تقاضا مواجه نشده و همواره از ضریب اشغال مناسبی برخوردار بوده است.به علاوه دستورات لازم از سوی معاونت فنی و امور زیربنایی شرکت راه‌آهن برای جلوگیری از تکرار حوادثی مانند خروج واگن ها از خط ابلاغ شده است .
  مطالب مرتبط

  برگزاری میزگرد تخصصی بررسی توسعه حمل و نقل ترکیبی

  برگزاری میزگرد تخصصی بررسی توسعه حمل و نقل ترکیبی

  ایران دارای ۵۰ میلیون تن بار ریل‌پسند است که در صورت اضافه شدن این مقدار بار به ظرفیت حمل ریلی در مجموع راه‌آهن ۱۰۰ میلیون تن بار جابه‌جا می‌کند و سهم ریلی در مجموع حمل بار در کشور به ۲۵ درصد می‌رسد .

  |

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  وی قرار است در این سفر ضمن بازدید از فرودگاه سبزوار از پروژه بهسازی سبزوار - خوشاب ، راه‌آهن آنتنی سبزوار ، محور سلطان آباد - جوین ، محور جوین - جغتای ، محور جغتای - سه راهی برغمد ، سه راهی برغمد - سبزوار و داورزن - کاهک بازدید کند .

  |

  کاهش قیمت خودرو و تعرفه واردات از راهکارهای جلوگیری از خودرو محوری

  کاهش قیمت خودرو و تعرفه واردات از راهکارهای جلوگیری از خودرو محوری

  یکی از علل بالا بودن قیمت کالا در ایران ، گران بودن قیمت ناوگان جاده‌ای باری است و این مساله باعث می‌شود که راننده نتواند با نرخ کرایه‌های حمل فعلی اقساط خرید کامیون را در کوتاه مدت تسویه کند ، ضمن اینکه وضعیت معیشتی مناسبی نیز ندارند .

  |

  نظرات کاربران