در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بهره‌برداری از راه‌آهن تهران - همدان تا دو ماه آینده


  حدود یک ماه قبل اولین قطار مسافری خط همدان به مقصد شهر مشهد راه اندازی شد و از همان روز بلیت‌ها به صورت پیش فروش اینترنتی در اختیار متقاضیان قرار گرفت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری شرکت راه‌آهن با بیان اینکه « در حال انجام مطالعاتی برای دست‌یابی به سرعت سیر بالا در راه‌آهن تهران - همدان هستیم » گفت : طبق برآورد معاونت مسافری شرکت راه‌آهن ، این خط تا دو ماه آینده به آمادگی‌های لازم جهت بهره‌برداری نزدیک می‌شود .

  میر حسن موسوی با اشاره به وضعیت بهره برداری از راه‌آهن تهران - همدان اظهار داشت : راه‌آهن همدان که با حضور رئیس جمهوری به شبکه ریلی کشور متصل شده است ، بعد از برگزاری تشریفات نقل و انتقال از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل به شرکت راه‌آهن تحویل داده شد .

  وی با بیان اینکه قطارهای مسافری از دوم مرداد ماه به  طور مرتب هفته‌ای دو مرتبه از همدان به مقصد مشهد و برعکس تردد خواهد دارند ، افزود : حدود یک ماه قبل اولین قطار مسافری خط همدان به مقصد شهر مشهد راه اندازی شد و از همان روز بلیت‌ها به صورت پیش فروش اینترنتی در اختیار متقاضیان قرار گرفت .

  معاون مسافری شرکت راه‌آهن از بررسی میزان تقاضای سفر در مسیر راه‌آهن تهران-همدان خبر داد و گفت: با توجه به پیشبینی سرعت سیر بالا بر روی روی راه‌آهن همدان ، ‌شرکت راه‌آهن در حال انجام مطالعاتی برای دست‌یابی به سرعت مطلوب برای سیر قطارها است و طبق برآورد معاونت مسافری شرکت راه‌آهن ، این خط از دو ماه آینده به آمادگی‌های لازم جهت بهره‌برداری نزدیک می‌شود .

  موسوی در ادامه از رفع مشکلات فنی قطار نخجوان - مشهد خبر داد و گفت : طی مذاکره مقرر شد که طرف مقابل از زمان مذاکره ظرف ۴۰ روز مشکلات مربوط به واگن‌ها را برطرف کنند تا مجدد فعالیت این خط از سر گرفته شود .

  وی در ادامه با اشاره به رویکرد راه‌آهن برای توسعه قطار‌های گردشگری ابراز داشت : قطار برنامه‌ای گردشگری تهران - سواد کوه هم اکنون در دست بهره برداری است . همچنین در حال مذاکره برای مذاکره با شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی مسافری در مسیرهای تبریز - جلفا ، تبریز - رازی و محور جنوب هستیم تا مطابق با فصول ، زیبایی‌های طبیعی ، اماکن تاریخی و تقاضا، قطارهای گردشگری برنامه‌ای را ایجاد کنیم .

  معاون مسافری شرکت راه‌آهن با اشاره به میزان تقاضا در محور جنوب خاطرنشان کرد : این محور هیچ‌گاه با کاهش تقاضا مواجه نشده و همواره از ضریب اشغال مناسبی برخوردار بوده است.به علاوه دستورات لازم از سوی معاونت فنی و امور زیربنایی شرکت راه‌آهن برای جلوگیری از تکرار حوادثی مانند خروج واگن ها از خط ابلاغ شده است .
  مطالب مرتبط

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  این قطعه دارای دو دستگاه تونل به صورت رفت و برگشت هرکدام به طول ۵۳۸ متر و در مجموع‌ ۱۰۷۶ متر است که عملیات اجرایی یکی از تونل‌ها به اتمام رسیده و با اتمام حفاری یک تونل ، تحکیم و لاینینگ تونل دیگر آغاز شده است .

  |

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس به طول ۷۰۰ کیلومتر احداث می‌شود که قطعه اول آن امروز از سیرجان تا بندرعباس به طول ۶۰ کیلومتر در حال اجرا است و برای مرحله اول آن بخش خصوصی ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشته است .

  |

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  در حال حاضر ۳۷۶ نفر نیروی انسانی و بیش از ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات در این پروژه فعال است که در جهت تسریع پروژه تنها ۱۶۴ نفر در قطعه ۴ به صورت مستقیم مشغول به کار هستند تا آزادراه ارومیه - تبریز که یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه آزادراهی است در زمان مقرر به بهره‌برداری ...

  |

  نظرات کاربران