در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • کانال سوئز مهم ترین و سریع ترین کریدور حمل و نقل دریایی


  کانال سوئز یکی از مهم ترین آبراههای در جهان است ، چرا که به کشتی ها اجازه تردد بین اروپا و آسیای جنوبی بدون نیاز به تردد در اطراف آفریقا را فراهم می کند ، از این رو ، فاصله سفر دریایی بین اروپا و هند در حدود هفت هزار کیلومتر کوتاهتر می شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، علیرغم چالش های اقتصادی جهانی در دو سال اخیر ، کانال سوئز هم چنان جایگاه خود به را عنوان مهم ترین و سریع ترین کریدور حمل و نقل دریایی حفظ کرده است .

  محب ممیش Mohab Mamish رئیس کانال سوئز در دومین سالگرد بازگشایی کانال توسعه یافته سوئز گفت : علیرغم اینکه طی دو سال گذشته چالش های اقتصادی سایه خود را بر جهان افکنده است ، اما این کانال هم چنان جایگاه مهم ترین و سریع ترین کریدور حمل و نقل دریایی را در غبضه خود دارد . در هفت ماه نخست سال جاری میلادی، درآمد کانال سوئز به دو میلیارد و ۹۴۰ میلیون دلار ، معادل ۵۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون پوند مصر افزایش یافت، رقمی که افزایش ۱۹ میلیون دلاری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد .

  علاوه بر این ، درآمد ۴۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار کانال سوئز در ماه ژوئن سال جاری میلادی به ۴۴۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در ماه جولای افزایش یافت، در ماه جولای سال گذشته درآمد ۴۲۹ میلیون دلاری به ثبت رسیده بود .

  لازم به ذکر است ، تعداد ۹ هزار و ۹۴۹ شناور در هفت ماه نخست سال جاری میلادی از کانال سوئز عبور کرده اند که نسبت به تعداد شناورهای عبوری در مدت مشابه سال گذشته ، رشد ۲.۱ درصدی را به نمایش می گذارد .

  ناگفته نماند ، از ماه مارس تا جولای سال جاری میلادی تعداد هفت هزار و ۲۹۴ کشتی ها از کانال سوئز تردد کردند که نسبت به هفت هزار و ۲۱ کشتی در مدت مشابه سال گذشته ، رشد سه درصدی را به نمایش می گذارد .

  افزون بر این ، ظرفیت تناژ جابجا شده در هفت ماه نخست سال جاری میلادی به ۵۸۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، ۴.۳ درصد افزایش را به همراه داشت . در ماه آگوست سال ۲۰۱۵ ، مصر یک آبراه جدید به مساحت ۳۵ کیلومتر را در امتداد کانال ۱۹۰ کیلومتری اصلی سوئز باز کرد .

  آبراه مصنوعی جدید که بخشی از طرح گسترش بندر سوئز ، تسهیل تردد کشتی ها و ساخت مناطق صنعتی بزرگتر است ، برای افزایش پروفایل بین المللی مصر و تبدیل این کشور به عنوان هاب اصلی تجارت طراحی می شود .

  رئیس کانال سوئز با اشاره به اینکه تمامی تجارت کانتینری بین آسیا و اروپا از طریق این کانال عبور می کند ، گفت : سهم کانال برای عبور کشتی های کانتینری بین ساحل شرقی آمریکا و آسیای جنوب شرقی به ۵۲ درصد در سال گذشته افزایش یافت ، این در حالی است که در سال ۲۰۰۶ سهم مذکور تنها ۲۵ درصد بوده است .

  این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر اینکه کانال سوئز در سال جاری میلادی شاهد بهبود ترافیک تجاری بین المللی بوده است، خاطر نشان ساخت : کانال سوئز زمان ترانزیت شناورهایی که از شمال می آیند را به مدت هفت سال تقلیل داده است . کانال سوئز دریای مدیترانه را به دریای سرخ متصل می کند و در سال ۱۸۹۶ میلادی پس از ده سال ساخت جهت تردد کشتی ها گشایش یافت .

  کانال سوئز یکی از مهم ترین آبراههای در جهان است ، چرا که به کشتی ها اجازه تردد بین اروپا و آسیای جنوبی بدون نیاز به تردد در اطراف آفریقا را فراهم می کند ، از این رو ، فاصله سفر دریایی بین اروپا و هند در حدود هفت هزار کیلومتر کوتاهتر می شود .
  مطالب مرتبط

  عدم تاثیر تحریم بر فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی

  عدم تاثیر تحریم بر فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی

  توصیه من به سازمان بنادر و دریانوردی این است که نسبت به خرید تجهیزات جدید و مدرن اقدام کنند . تمام بنادر کشور امکان توسعه و رشد را دارند . با حمایت این سازمان می توان بخش خصوصی داخلی را برای خرید تجهیزات هدایت کرد .

  |

  نظرات کاربران