در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آشکارسازی نقاط پرتصادف استان فارس تا پایان تابستان


  در سال جاری توسط اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس برای ۳۰ کیلومتر از راه‌ها عملیات بخشنده‌کردن صورت گرفته است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس گفت : ۴۷ نقطه پرحادثه در محورهای استان آشکارسازی شده ، عملیات ۲۷ نقطه تا آخر هفته به پایان می‌رسد و سایر نقاط تا پایان شهریور ماه آشکارسازی می‌شوند .

  عزیزالله روشن با تاکید بر اهمیت رفع و اصلاح نقاط پرتصادف گفت : در سال ۹۵ از مجموع ۲۰۴ نقطه شناسایی شده توسط تیم استانی ۱۷۰ نقطه به تصویب کمیسیون ایمنی راه‌ها رسید که شامل ۱۲۱ نقطه پرتصادف و ۴۹ نقطه دارای تصادف بود . اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس ۱۰ نقطه را که تاکنون در آن تصادفی رخ نداده است نیز به این نقاط اضافه کرده‌ایم تا از حوادث احتمالی در این نقاط پیشگیری شود .

  وی در خصوص بخشنده‌کردن نقاط دارای تصادف نیز گفت : در سال جاری توسط اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس برای ۳۰ کیلومتر از راه‌ها عملیات بخشنده‌کردن صورت گرفته است .

  وی با تأکید بر مختلف بودن علل بالابودن تصادفات در فارس گفت : علل تصادفات بستگی به سه مورد اصلی جاده ، خودرو و انسان دارد که متأسفانه خطاهای انسانی زیاد است و با ارتقای فرهنگ رانندگی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تعداد تصادفات به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت . خودروهای داخلی نیز نیاز جدی به ارتقای سطح کیفی خود دارند و در برخی خودروها و به‌ویژه پراید سطح امنیت بسیار پایین است اما در حوزه جاده ، شرایط جغرافیایی ، میزان ترافیک جاده ، کیفیت ساخت و علل بسیار دیگری باعث پایین آمدن و یا بالارفتن امنیت جاده می‌شوند .

  وی خاطرنشان کرد : راهداری عملیات‌های متعدد و متفاوتی از قبیل آشکارسازی ، آرام‌سازی ، اصلاح شیب شیروانی ، بخشنده‌کردن، تعریض، اجرای شیارهای لرزاننده ، نصب دیوارهای جدا کننده ، نصب حفاظ و گاردریل و بسیاری امور دیگر را به صورت شبانه‌روزی در تمام طول سال با تمام توان و ظرفیت خویش انجام می‌دهد .
  مطالب مرتبط

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  با توجه به توافق فی‌مابین این اداره کل و انجمن‌های صنفی رانندگان مقرر شد پس از اعلام و ارائه آمار پیمایش توسط این اداره کل ، انجمن‌های صنفی رانندگان نسبت به صدور معرفی‌نامه رانندگان برمبنای اولویت‌بندی پیمایشی ، جهت دریافت دو حلقه لاستیک از نمایندگی‌های فروش لاستیک ...

  |

  نظرات کاربران