در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • صدور حکم دادگاه مبنی بر افتتاح نمایشی مترو فرودگاه امام (ره)


  امروز فقط افتتاح می‌شود و فردا هیچ قطاری از روی آن عبور نخواهد کرد . به‌طور حتم در صورت بروز هرگونه اتفاق ، هیچ‌کس مسئولیت آن را قبول نخواهد کرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت : شهرداری با مراجعه به دادگاه ، موفق به اخذ حکمی فقط برای افتتاح خط مترو فرودگاه امام خمینی (ره) شده است و طبق حکم صادره تا زمان تایید از سوی شورای عالی فنی امور زیربنایی و اجرای آن بر روی این خط ، حق بهره برداری ندارد .

  مهرداد تقی زاده با اشاره به گفته‌های مسئولان شهرداری تهران در خصوص افتتاح و بهره‌برداری از خط مترو تهران - فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت : در مکاتبات و مراجعاتی که مسئولان شرکت مترو و شهرداری تهران با دادگستری بخش آفتاب داشته‌اند موفق به اخذ حکمی شده‌اند که فقط بتوانند این خط را افتتاح کنند اما طبق همین حکم تا زمانی که طرح ایمنی این خط در شورای عالی فنی امور زیربنایی وزارت راه و شهرسازی مورد تائید قرار نگیرد و در ادامه اجرا نشود ، شرکت مترو تهران حق بهره‌برداری از این خط را ندارد .

  وی افزود : بنا بر این حکم ، خط مترو فرودگاه امام خمینی(ره) امروز فقط افتتاح می‌شود و فردا هیچ قطاری از روی آن عبور نخواهد کرد . به‌طور حتم در صورت بروز هرگونه اتفاق ، هیچ‌کس مسئولیت آن را قبول نخواهد کرد .

  متن حکم قضایی بخش آفتاب به شرح زیر است:

  «جناب سرهنگ کاظمی

  فرمانده محترم پلیس آزادراه تهران قم

  جناب سرهنگ شعبانی

  فرمانده محترم پلیس فرودگاه بین المللی امام خمینی

  با سلام و تحیات الهی

  احتراما پیرو نامه شماره ۱۱۴/۱۱۵ مورخ ۱۳۹۶/۵/۱۱در خصوص افتتاح خط ۸ مترو تهران-قم با عنایت به نامه شماره ۹۶۱۰۱۱۱۳۰۷/م/ف مورخه ۵/۱۵/ ۹۶ مجری پروژه خط ۸ متروی تهران - قم ، مقدمات افتتاح خط مذکور انجام‌شده و با توجه به تعهد مسئولین مترو مبنی بر (رعایت کلیه نکات ایمنی و تصویب طرح ایمنی در شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل‌ونقل جاده‌ای) صرفا افتتاح پروژه مذکور بلامانع است ، بدیهی است و متذکر می‌گردد هرگونه بهره‌برداری از مترو فوق‌الذکر بایستی به تصویب و تائید شورای عالی فنی و امور زیربنایی حمل‌و‌نقل جاده‌ای) برسد، شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه‌ (مترو) موظف است نسبت به تأمین امنیت و امینی  وفق ضوابط و مقررات اقدام نمایند و در مدت معینه و به قید فوریت در خصوص ایفای تعهدات  فوق الاشعار و رفع نقایص موجود  (با نظارت شورای عالی فنی فوق‌الذکر)اقدام نمایند و در صورت بهره‌برداری با وصف [عدم رعایت آیین‌نامه‌ی ایمنی راه‌ها و سایر ضوابط اعلام‌شده]، شرکت راه‌آهن شهری (مترو) پاسخگوی مسئولیت حقوقی و کیفری خواهد رود.»

  رضا مسلمی رئیس حوزه قضایی دادگاه عمومی بخش آفتاب
  مطالب مرتبط

  تصویب طرح جامع ایستگاه راه آهن تهران در سال جاری

  تصویب طرح جامع ایستگاه راه آهن تهران در سال جاری

  افزایش ظرفیت ایستگاه و احداث پارکینگ‌های چند منظوره برای پارک و تعمیرات قطارها از جمله این طرح‌ها هستند . با استفاده از این پارکینگ‌ها می‌توان پذیرای تعداد بیشتری قطار در تهران بود و در هنگام توقف به تجهیز این قطارها پرداخت .

  |

  دولت به تغییر سبک زندگی در شهرها کمک ویژه بکند

  دولت به تغییر سبک زندگی در شهرها کمک ویژه بکند

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، تجربه سایر کشورها نشان داده هر چقدر به سمت خودرو محوری برویم باز تمکانات و منابع بیشتری را طلب می کند ولیکن رویکرد ما انسان محوری است و با توسعه شبکه مترو ...

  |

  استقبال از همایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک

  استقبال از همایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، دبیر علمی همایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک دکتر صفارزاده از استقبال و ارسال مقاله به دبیرخانه کنفرانس علی رغم تاخیر در شروع کار خبر داد و همچنین برنامه ...

  |

  ظرفیت تهران برای اجرای TOD

  ظرفیت تهران برای اجرای TOD

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران آقای دکتر پورسید آقایی در سومین همایش توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی پیرامون ...

  |

  نظرات کاربران