در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رشد ۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی


  در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی ، ترانشیپ یک میلیون و ۱۷۷هزار و ۹۲۵ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر جنوب کشور به انجام رسید که در مقایسه با چهارماه نخست سال گذشته افزایش چشمگیر ۱۲۴ درصدی را شاهد بودیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از رشد پنج درصدی تخلیه و بارگیری انواع کالا و جهش ۱۲۴ درصدی ترانشیپ غیرنفتی در کارنامه عملیاتی بزرگترین بندر تجاری ایران طی چهارماه نخست سال جاری خبر داد .

  اله‌مراد عفیفی‌پور ضمن اشاره به عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی طی چهارماه نخست سال ۹۶ عنوان کرد : طی این مدت ، در مجموع ۲۷ میلیون و ۹۰۷هزار و ۲۳۰ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که نسبت به سال گذشته افزایش پنج درصدی را شاهد بودیم . طی مدت یاد شده ، ۱۸ میلیون و ۶۹۴ هزار تن کالاهای غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد که ۱۱ درصد افزایش در این بخش از عملیات به ثبت رسید . همچنین از مجموع عملیات انجام شده در این بندر، ۹ میلیون و ۲۱۳ هزار تن اختصاص به فرآورده‌های نفتی دارد .

  رشد ۲۵ درصدی ترانزیت غیرنفتی

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بندر شهید رجایی طی چهارماه نخست سال جاری را بالغ بر یک میلیون و ۸۷۰ هزار تن با رشد ۲۵ درصدی اعلام کرد .

  صادرات غیرنفتی از مرز ۱۱ میلیون تن گذشت

  عفیفی‌پور ، میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را ۱۱ میلیون و ۳۹۳هزار و ۲۱۰ تن عنوان کرد و افزود : طی همین مدت ، رقمی نزدیک به سه میلیون و ۵۵۳ هزار تن کالای غیر نفتی از طریق این بندر وارد و حدود ۴۰ هزار تن نیز کابوتاژ(حمل‌و‌نقل ساحلی) شد .

  جهش ۱۲۴ درصدی ترانشیپ غیرنفتی

  وی گفت : در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی ، ترانشیپ یک میلیون و ۱۷۷هزار و ۹۲۵ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر جنوب کشور به انجام رسید که در مقایسه با چهارماه نخست سال گذشته افزایش چشمگیر ۱۲۴ درصدی را شاهد بودیم .

  صادرات ۲.۶ میلیون تن فرآورده نفتی

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح آمار عملیات نفتی در این بندر پرداخت و گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون ، دو میلیون و ۶۴۵ هزار و ۴۳۳ تن فرآورده های نفتی به خارج از کشور صادر ، حدود ۲۵ هزار تن فرآورده نفتی ترانزیت ، پنج میلیون و ۵۴۵ هزار تن از این گونه کالاها ، کابوتاژ و حدود یک میلیون تن نیز از طریق این بندر وارد شد .

  میزبانی از ۱۳۰۰ فروند شناور

  عفیفی‌پور در پایان به تردد ۱۲۹۱ فروند انواع شناور طی چهارماه نخست سال ۹۶ به دروازه طلایی اقتصاد ایران اشاره کرد و گفت : ۱۰۸۰ فروند از این شناورها، بالای هزار تن و ۲۱۱ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است .
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه ، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شدند .

  |

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی بندری همجوار با منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است و نقش مهمی در بارگیری و صادرات محصولات تولیدی شرکت‌های فعال در آن دارد .

  |

  نظرات کاربران