در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • استقرار تیم نظارتی گمرک در راه آهن یزد


  در حال حاضر مقادیری کالا از قبیل کاشی و سرامیک ، مواد شوینده ، رول های پلاستیکی ، چینی آلات و روغن های صنعتی از خطوط بازرگانی ایستگاه یزد بارگیری وبه کشورها آسیای میانه حمل می شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، در جهت رونق اقتصادی و نظارت بیشتر بر روی کالاهای وارداتی و صادراتی ، تیم نظارتی گمرک در راه آهن یزد مستقر می شود .

  سید مصطفی داودی مدیر کل راه آهن یزد گفت : با توجه به سیاست ها واهداف کلان راه آهن و در راستای جذب بارهای انبوه ، بهبود و رونق اقتصادی و نظارت بیشتر بر روی کالاهای وارداتی و صادراتی ، تیم گمرک یزد در محل اداره کل مستقر خواهد شد . با توجه به اینکه راه آهن یزد در مرکز کشور و نقطه اتصال کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور واقع شده ، برای سرعت بخشی به روند ورود و خروج کالا ، می توان از پتانسیل های صنعت ریلی استان استفاده موثر کرد .

  وی عنوان کرد : به منظور دسترسی گمرک یزد به ناوگان ریلی ، بایستی ۸ کیلومتر خط فرعی در محدوده شهرک صنعتی یزد احداث شود ، بطوریکه با اتصال به ناوگان ریلی پیش بینی می شود سالیانه بالغ بر۴ هزار و ۲۰۰ کانتینر بوسیله قطار حمل و با برنامه ریزی مدون ، این حجم انتقال به میزان قابل چشمگیری افزایش خواهد یافت .

  مدیر کل راه آهن یزد گفت : در حال حاضر مقادیری کالا از قبیل کاشی و سرامیک ، مواد شوینده ، رول های پلاستیکی ، چینی آلات و روغن های صنعتی از خطوط بازرگانی ایستگاه یزد بارگیری و به کشورها آسیای میانه حمل می شود که با رایزنی با تجار در صدد جذب و ترانزیت هرچه بیشتر این کالاها هستیم .

  همچنین به منظور تکریم ارباب رجوع وخدمت رسانی به مسافران ، پروژه محوطه سازی ایستگاه میبد در دستور کار راه آهن یزد قرار گرفت .

  سید مصطفی داودی در این باره گفت : محوطه ورودی ایستگاه میبد به مساحت ۹ هزار متر مربع است که تاکنون ۲۰هزار و ۲۰۰ متر خاک ریزی و۵۰۰ متر جدول گذاری شده است که پس ار اتمام فاز اول ، فاز دوم آن شامل فضای سبز ، تاسیسات ، آسفالت و زیباسازی محوطه، آغاز خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  تشریح نقش راه آهن در حمایت از کالا و تولیدات ایرانی

  تشریح نقش راه آهن در حمایت از کالا و تولیدات ایرانی

  در حال حاضر تولید کنندگان کشورمان معتقد هستند که صنعت کشور جوابگوی تولید ریل است و می توانند در تولید لکوموتیو و واگن با صنعت گران خارجی رقابت کنند از این رو نگاهمان برای تامین ریل باید به تولیدات داخلی باشد .

  |

  برگزاری نشست مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان

  برگزاری نشست مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان

  طی گفتگوهای قبلی ، قرار بر این شد تا مروری برای کاهش هزینه‌های ترانزیت بین ۲ کشور انجام دهیم ، در این راستا جلسه‌ای بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با مسئولان مرتبط از هئیت ترکمنی طی روز آینده انجام خواهد گرفت که امید داریم به نتایج خوب و قابل قبولی دست یابند .

  |

  رشد ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی ایران در سال گذشته

  رشد ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی ایران در سال گذشته

  بیست و یکمین اجلاس مجمع منطقه ای راه آهن خاورمیانه تحت نام UIC RAME در محل مجموعه راه آهن شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه و با حضور نمایندگان کشورهای خاورمیانه برگزار شد .

  |

  توسعه و تجهیز بندر چابهار ضرورتی اجتناب‌ناپذیر

  توسعه و تجهیز بندر چابهار ضرورتی اجتناب‌ناپذیر

  با اعمال و اجرایی نمودن تخفیفات موجود از قبیل تخفیف در حقوق ، عوارض و هزینه‌های بندری به کشتی‌های لاینر تا مرز ۹۰ درصد و تخفیف اجاره ثابت زمین در طرح‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت ، سرعت ، سهولت و کاهش هزینه‌های ترانزیت ، صادرات و واردات کالا در بندر چابهار محقق خواهد کرد .

  |

  نظرات کاربران