در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم توجه بیشتر به برندسازی حمل‌ونقل در استان فارس


  استان فارس در زمینه تعداد ناوگان و تعداد راننده حرفه‌ای و بخش‌های دیگر حمل‌و‌نقل کالا ، رتبه‌های اول تا سوم را در اختیار دارد و با توجه به راننده - مالک بودن بخش زیادی از ناوگان ، نقش شرکت‌های حمل‌و‌نقل کالا ، صدور بارنامه است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس گفت : مطالعه جغرافیای اقتصادی و برندسازی همراه با مزیت‌های رقابتی آن که زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال بهینه با رویکرد جدی به مباحث اقتصاد مقاومتی در استان باشد از اولویت‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس است .

  نشست کمیته تخصصی تجارت ، حمل‌و نقل و ترانزیت کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز با حضور مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس برگزار شد .

  در این نشست که با دستور کار بررسی عملکرد و برنامه‌های کمیته حمل‌و‌نقل جاده‌ای ، بحث و تبادل نظر پیرامون اهمیت جا‌به‌‌جایی کالا توسط ناوگان کانتینری و یخچال‌دار استان به‌ویژه صادرات به کشور قطر تشکیل شد هر یک از اعضا که نماینده بخش‌ها و اصناف مختلف بودند به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند . بخش حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان با آمادگی کامل می‌تواند در ایجاد بستر مناسب صادرات انواع محصولات و تولیدات داخلی مؤثر واقع شود .

  مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس افزود : تشکیل کنسرسیوم شرکت‌های حمل‌و‌نقل جاده‌ای یخچال‌دار متشکل از چهار شرکت فعال استان که در حال حاضر بیش از ۸۰ دستگاه انواع کامیون یخچال‌دار را تحت پوشش دارد ، به عنوان عامل مهم ایجاد تعادل در جابه‌جایی حمل‌و‌نقل جاده‌ای بارهای وارداتی و صادراتی است که قطعاً به عنوان یک مزیت مهم اقتصادی نیازمند برنامه‌ریزی است . مطالعه جغرافیای اقتصادی و برندسازی همراه با مزیت‌های رقابتی آن که زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال بهینه با رویکرد جدی به مباحث اقتصاد مقاومتی در استان شود از اولویت‌هایی است که نیاز به توجه بیش از پیش دارد .

  سیاهپور ضمن تشریح نحوه عملکرد شرکت‌های حمل‌و‌نقل کالای استان عنوان کرد : استان فارس در زمینه تعداد ناوگان و تعداد راننده حرفه‌ای و بخش‌های دیگر حمل‌و‌نقل کالا ، رتبه‌های اول تا سوم را در اختیار دارد و با توجه به راننده - مالک بودن بخش زیادی از ناوگان ، نقش شرکت‌های حمل‌و‌نقل کالا ، صدور بارنامه است .

  وی در خصوص سیمای حمل‌و‌نقل کالا پس از تغییرات بنیادین و در صورت برندسازی گفت: پس از اینکه سیستم حمل‌و‌نقل جاده‌‌ای کالا از این سیستم سنتی به حالت مدرن تبدیل شود و برندسازی به شکل درست صورت گیرد، در یک فضای سالم رقابتی شرکت‌ها کیفیت حداکثری را با قیمت حداقلی به متقاضیان ارایه خواهند کرد و آن موقع می‌توانند در سیستم حمل‌و‌نقل جاده‌ای بین‌‌المللی نیز رقابت کنند .

  سیاهپور در خصوص طرح جامع خروجی این کمیسیون نیز تأکید کرد : اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس از پیشنهادات و طرح‌های خروجی کمیسیون حمایت کرده و آماده هر گونه همکاری است تا هر چه زودتر تکمیل و به طرح جامع تبدیل شود ، ضمن اینکه پیشنهاد می‌شود نام این طرح از تحلیل و ارزیابی عرضه و تقاضا به طرح جامع حمل‌و‌نقل تغییر پیدا کند زیرا سایر مفاهیم در واقع زیرمجموعه این عنوان است .
  مطالب مرتبط

  تشریح عملکرد راهداری خراسان شمالی در بخش ایمن‌سازی راه‌ها طی سال ۹۶

  تشریح عملکرد راهداری خراسان شمالی در بخش ایمن‌سازی راه‌ها طی سال ۹۶

  طی سال گذشته روشنایی یک دستگاه تونل تکمیل شد . ۲۰ کیلومتر ایمن‌سازی شیب حاشیه راه‌ها (مدیریت و اجرا) و ۳۳۷ نقطه مطالعه تشخیصی و ارائه طرح ارتقاء ایمنی نقاط پرتصادف و دارای تصادف راه‌های استان طی سال ۹۶ انجام شد .

  |

  کاهش ۶ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان عمومی استان اردبیل در سال ۹۶

  کاهش ۶ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان عمومی استان اردبیل در سال ۹۶

  در بحث کاهش تلفات جاده‌ای در یک فرآیند مناسب از سال ۸۹ ما یک سیر نزولی را در تصادفات و تلفات جاده‌ای شاهد بودیم به طوری که آمار ۲۴۰ نفر کشته جاده‌های استان در سال ۸۹ با تدارک برنامه‌های آموزشی و آگاه‌سازی رانندگان و ارتقای ایمنی جاده‌ها با همراهی پلیس ، هلال‌احمر ، اورژانس ...

  |

  برگزاری جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  برگزاری جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  مدیر عامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ضمن اشاره به افتتاح ترمینال سلام در ماه‌های آتی ، حضار را به بازدید از مراحل پیشرفت ساخت ترمینال به عنوان ابر پروژه وزارت راه و شهرسازی دعوت کرد .

  |

  شناسایی و برخورد با ۱۵۷ مورد تخلف حمل بار در محورهای ملایر

  شناسایی و برخورد با ۱۵۷ مورد تخلف حمل بار در محورهای ملایر

  حمل بار با تناژ اضافه موجب افزایش احتمال بروز حوادث جاده‌ای می‌شود زیرا کنترل وسیله نقلیه را با مشکل روبه‌رو می‌کند و می‌تواند ایمنی تردد سایر رانندگان در جاده‌ها را با تهدید روبه‌رو سازد .

  |

  نظرات کاربران