در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توسعه ترانزیت کالا از اولویت های راه آهن


  بر اساس مذاکراتی که بین کشورهای ایران ، پاکستان ، ترکیه و قزاقستان انجام شده قرار است تا قطار ترانزیتی بین این کشور ها از مسیر ایران نیز عبور کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن کشور گفت : توسعه ترانزیت کالا تا سه میلیون تن هدف گذاری امسال راه آهن جمهوری اسلامی ایران است که عمده این ترانزیت از مرز سرخس خواهد بود .

  ابراهیم محمدی در حاشیه امضا پنجمین تفاهمنامه مشترک مرزی ایران و پاکستان در زاهدان اظهار داشت : با توجه به پیش بینی های مثبت از فعالیت راه آهن جمهوری اسلامی ایران پیش بینی می شود تا ۱۰۰ درصد رشد در تمام حوزه های راه آهن ایجاد شود . فعال شدن قطار کانتینری ترانزیتی بین اسلام آباد - تهران - استامبول از جمله مذاکراتی بود که امروز با هیات پاکستانی مطرح شد .

  وی افزود : همچنین بر اساس مذاکراتی که بین کشورهای ایران ، پاکستان ، ترکیه و قزاقستان انجام شده قرار است تا قطار ترانزیتی بین این کشور ها از مسیر ایران نیز عبور کند . این قطار یکبار دیگر در سال ۲۰۱۰ از ایران عبور کرد اما به دلیل مشکل خالی بازگشتن کانتینرها از استامبول به اسلام آباد حرکت آن متوقف شد .

  ابراهیم محمدی خاطرنشان کرد : طرفین مذاکره جلسه ۲ هفته قبل در پاکستان توافق کردند تا مشکل بازگشت خالی واگن ها را حل کرده و این مسیر ریلی مجددا راه اندازی شود . همچنین در نشستی که چهار ماه قبل در روسیه برگزار شد مقرر شد تا قطار ریلی جاده ای تهران به مسکو از مسیر باکو عبور کند . 
  مطالب مرتبط

  انتصاب قائم مقام شرکت راه آهن

  انتصاب قائم مقام شرکت راه آهن

  عاشوری پیش از این ، عهده دار سمت هایی از قبیل مدیرکل دفتر مهندسی شرکت رجا ، معاون اجرایی شرکت قطارهای مسافری رجاء ، معاون فنی شرکت قطارهای مسافری رجاء، مدیرکل امور اقتصادی و سرمایه گذاری ، مدیرعامل واگن پارس ، مدیرعامل شرکت راه آهن حمل و نقل ، معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه ...

  |

  لزوم بهره گیری از توان نهادهای مالی کشور برای توسعه حمل و نقل ریلی

  لزوم بهره گیری از توان نهادهای مالی کشور برای توسعه حمل و نقل ریلی

  در کنار ایجاد مزیت رقابتی و افزایش پاسخگویی بایداز ساختار وظیفه ای به سمت ساختار عملکردی حرکت کنیم و در پی آن بتوانیم از سهم ۴۲ میلیون تنی کنونی به رقم بالاتری از سهم بازار ۴۰۰میلیون تنی بار در کشور برسیم .

  |

  افزایش ۵۵ درصدی ترانزیت ریلی در سال جاری

  افزایش ۵۵ درصدی ترانزیت ریلی در سال جاری

  آخرین قطار باری از سمت چین به ایران طی ۱۵ روزه ۴۱ کانتینر کالا را از چین به ایران حمل کرد که این زمان با احتساب اقدامات گمرکی یک سوم زمان سنتی حمل کالا بود .

  |

  نظرات کاربران