در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رشد ۱۲۶ درصدی صادرات ریلی کالا از زاهدان به کویته پاکستان


  میزان ترانزیت کالای خروجی از مرز سرخس از دو هزار و ۶۶۳ تن سال ۹۵ با رشد ۲۹ درصدی به سه هزار و ۴۳۹ تن در چهار ماهه نخست سال جاری رسید .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت : صادرات کالا از طریق خط ریلی زاهدان به کویته پاکستان در چهار ماهه اول سال ۹۶ نسبت به سال قبل از آن ۱۲۶ درصد رشد داشته است .

  مجید ارجونی روز چهارشنبه در ارتباط با حوزه بار و ترانزیت ، اظهار داشت : در چهار ماهه اول سال جاری ۱۰ هزار و ۶۰۳ تن کالا از طریق این خط ریلی به پاکستان صادر شد که نسبت به چهار هزار و ۶۹۲ تن سال قبل از آن ، رشد ۱۲۶ درصدی را نشان می دهد . همچنین میزان واردات کالا از پاکستان به ایران از طریق این خط ریلی از پنج هزار و ۷۲۷ تن سال ۹۵ با رشد ۵ درصدی به ۶ هزار و ۳ تن در چهار ماهه اول سال ۹۶ رسید .

  وی اذعان کرد : میزان ترانزیت کالای خروجی از مرز میرجاوه از هزار و ۹۵۵ تن سال ۹۵ با رشد ۶۰ درصدی به سه هزار و ۱۲۸ تن در چهار ماهه نخست سال افزایش یافت . میزان ترانزیت کالای خروجی از مرز سرخس از دو هزار و ۶۶۳ تن سال ۹۵ با رشد ۲۹ درصدی به سه هزار و ۴۳۹ تن در چهار ماهه نخست سال جاری رسید .

  مدیرکل راه آهن جنوب شرق بیان کرد : سیمان ، قیر ، گوگرد ، گل سرخ و فوتس اویل عمده کالاهای صادراتی توسط این خط ریلی به پاکستان به شمار می رود . همچنین عمده کالاهای وارداتی در این مسیر شامل کنجد و برنج خوراکی و عمده کالاهای ترانزیتی شامل گوگرد خام می شود . میزان تناژ بارگیری چهار ماهه نخست سال ۹۵ ، ۲۴ هزار و ۲۴۸ تن بوده که با بارگیری ۲۶ هزار و ۶۲ تن در سال جاری به رشد ۷ درصدی رسیده است .
  مطالب مرتبط

  حمایت از صادرکنندگان کالا در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  حمایت از صادرکنندگان کالا در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بنادر و دریانوردی دارای سه نقش اساسی است ؛ اول اینکه سازمان بنادر مرجع حاکمیتی امور بندری ، دوم ؛ سازمان مرجع حاکمیتی امور دریایی کشور و سوم اینکه سازمان بنادر و دریانوردی مرجع حاکمیتی امور کشتیرانی بازرگانی کشور است .

  |

  اشتغال پایدار و توسعه همه جانبه با افزایش سرمایه گذاری خارجی در بنادر کشور

  اشتغال پایدار و توسعه همه جانبه با افزایش سرمایه گذاری خارجی در بنادر کشور

  اگر بنادر کشور توسعه پیدا کند و برای ارایه خدمات به کشتی های عبوری مجهزتر شود می توان به رشد اقتصادی پایدار دست یافت . بر این اساس سیاست های توسعه ای سازمان بنادر باید مورد حمایت قرار گیرد .

  |

  نظرات کاربران