در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تامین ۱.۵ میلیارد دلار اعتبار برقی کردن راه آهن تهران - مشهد توسط چین


  ارزش این قرارداد ۱.۷ میلیارد دلار است که ۱.۵ میلیارد دلار توسط اگزیم بانک چین و ۲۰۰ میلیون دلار توسط ایران تامین می‌شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ قرارداد تامین مالی ۱/۵ میلیارد دلاری برقی کردن راه آهن تهران - مشهد با حضور مسئولان دو کشور امروز سه شنبه امضا شد .

  قرارداد تامین مالی ۱.۵ میلیارد دلاری برقی کردن راه آهن تهران - مشهد با حضور قائم مقام اگزیم بانک چین و سفیر این کشور در ایران ، فخریه‌کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ، محمدزاده مدیرعامل راه آهن ، کامیاب معاون ارزی بانک مرکزی و افخمی مدیرعامل بانک صنعت و معدن به عنوان بانک تضمین کننده فاینانس امضا شد .

  به گزارش صدا و سیما این قرارداد اولین قرارداد از نوع فاینانس در یک و نیم سال اخیر است . ارزش این قرارداد ۱.۷ میلیارد دلار است که ۱.۵ میلیارد دلار توسط اگزیم بانک چین و ۲۰۰ میلیون دلار توسط ایران تامین می‌شود .

  برقی کردن خط آهن تهران مشهد ، اصلاح مسیر ، افزایش سرعت ، ضریب ایمنی بالا و رعایت ملاحظات زیست محیطی از جمله مزایای اجرای این قرارداد است . این قرارداد از جمله قراردادهایی است که ۶۰ درصد اجرای آن داخلی است و از توانمندی‌ها و امکانات داخلی برای اجرای طرح استفاده می‌شود .
  مطالب مرتبط

  نهایی شدن قرارداد ساخت راه‌آهن گرگان – بجنورد – مشهد با سرمایه‌گذار چینی

  نهایی شدن قرارداد ساخت راه‌آهن گرگان – بجنورد – مشهد با سرمایه‌گذار چینی

  طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته این پروژه که ۵۵۰ کیلومتر طول دارد و از شهرهایی مانند گرگان ، شیروان ، قوچان و مشهد می‌گذرد ، حدود ۱۸ میلیارد یوآن چین معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان ارز ایران اعتبار نیاز دارد که طرف چینی قول داده فاینانس مورد نیاز آن را تامین کند .

  |

  تصویب ساز و کار تخصیص ارز برای شرکت‌ها و رانندگان حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای

  تصویب ساز و کار تخصیص ارز برای شرکت‌ها و رانندگان حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای

  موضوع ارز بخش حمل‌ونقل بین‌المللی را از دو منظر یکی مسائل شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی و نحوه انتقال و دریافت ارز ناشی از کرایه های حمل و غیره و دیگری نحوه تخصیص ارز همراه رانندگان کالاهای صادراتی اقدام شد و جزو اولین سازمانهای کشور بود که توانست ساز و کار مشخص برای تخصیص ...

  |

  فراهم شدن تمهیدات لازم برای تامین ارز شرکت های هواپیمایی

  فراهم شدن تمهیدات لازم برای تامین ارز شرکت های هواپیمایی

  شرکت های هواپیمایی داخلی در مورد تامین و انتقال ارز بابت مصارف ارزی مربوط به خرید هواپیما ، موتور ، قطعات مورد نیاز هواپیما ، هزینه تعمیر و نگهداری می توانند با هماهنگی لازم با بانک عامل و مطابق مقررات ، نسبت به تامین ارز و حواله آن‌ها اقدامات لازم از سوی بانک را انجام دهند .

  |

  نظرات کاربران