در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افتتاح کریدور شرق به غرب با اعزام قطار باری از ایران به افغانستان


  توسعه ریلی در افغانستان علاوه بر شکوفایی رشد اقتصادی برای این کشور ، رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی کشورهای منطقه را فراهم می‌کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل شرکت راه‌آهن گفت : همزمان با تکمیل قطعه یک راه‌آهن ایران - افغانستان ، ساخت قطعه دوم به طول ۸۰ کیلومتر در شهر هرات توسط شرکت‌های ایرانی آغاز می‌شود .

  نورالله بیرانوند معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل شرکت راه‌آهن در حاشیه امضا تفاهم‌نامه راه‌اندازی قطار باری ایران - افغانستان اظهار داشت : ظرف دو هفته آینده اولین قطار باری از ایران به سمت افغانستان اعزام خواهد شد . با اعزام این قطار از ایران به افغانستان به طور رسمی ، بهره برداری از کریدور شرق - غرب آغاز می‌شود .

  بیرانوند با اشاره به ساخت قطعه ۱ این خط گفت : ساخت قطعه ۱ با حمایت‌های دولت جمهوری اسلامی ایران انجام شده است و کل هزینه‌های این طرح از سوی دولت ایران برای کمک به دولت افغانستان تأمین‌شده است .

  معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل شرکت راه‌آهن بیان داشت : هم‌زمان با تکمیل این قطعه طرف افغانستان قطعه دوم به طول ۸۰ کیلومتر در شهر هرات را آغاز خواهد کرد که توسط شرکت‌های ایرانی ساخته می‌شود.

  وی از انجام مطالعات قطعه سوم حدفاصل هرات تا مزار شریف توسط چینی‌ها خبر داد و گفت : با تکمیل این قطعه کریدور بین‌المللی ریلی ایران - افغانستان - قرقیزستان - تاجیکستان - چین تکمیل خواهد شد و می‌توان ظرفیت جدیدی برای ترانزیت کالا ایجاد کرد .

  بیرانوند با بیان اینکه «ساخت راه‌آهن در داخل افغانستان مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد» تصریح کرد : توسعه ریلی در افغانستان علاوه بر شکوفایی رشد اقتصادی برای این کشور ، رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی کشورهای منطقه را فراهم می‌کند .
  مطالب مرتبط

  ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

  ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

  نظر به ضرورت نگاه جامع و یکپارچه در جانمایی و بهره‌برداری از انواع مراکز لجستیک و ایجاد وحدت رویه در صدور مجوز تاسیس و بهره‌برداری از این مراکز «آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور» مصوب جلسه ۲۰۲ شواریعالی هماهنگی ترابری کشور مورخ ۱۳۹۷.۲.۳۰، ابلاغ می‌گردد .

  |

  برگزاری جلسه کمیته اجرایی برگزاری اجلاس وزرای حمل‌ونقل عضو کریدور شمال - جنوب

  برگزاری جلسه کمیته اجرایی برگزاری اجلاس وزرای حمل‌ونقل عضو کریدور شمال - جنوب

  باید در نظر داشت که کریدور شمال - جنوب فقط به مسیر راه‌آهن معطوف نمی‌شود بلکه دارای سه مسیر است که شامل مسیر‌های رشت - آستارا ، راه‌آهن اینچه‌برون و مسیر دریایی خزر است . مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی مدل اقتصادی همکاری دریایی - بندری دریای خزر را تهیه و پیشنهاد نموده که ...

  |

  تکذیب هرگونه خبر در رابطه با کاهش اختیارات شرکت ساخت و توسعه

  تکذیب هرگونه خبر در رابطه با کاهش اختیارات شرکت ساخت و توسعه

  قطعا انتقال پروژه‌ای که بخش قابل توجهی از آن از سوی شرکت ساخت انجام شده به یک شرکت دیگر هزینه‌هایی را به همراه خواهد داشت ، زیرا این انتقال چه از نظر مالی و چه از نظر زمانی قدری طولانی می‌شود ، اما به هرحال این تصمیمی بوده که اتخاذ شده و قطعا تمام هدف مجموعه وزارت راه و شهرسازی ...

  |

  نظرات کاربران