در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رشد ۴۴ درصدی عملکرد ترانزیتی راه آهن از ابتدای سال


  رشد ترانزیتی ایجاد شده ناشی از افزایش میزان حمل گوگرد و کود بوده و با حمل ۸۸ هزارتن گوگرد و ۱۰۵ هزارتن انواع کود به ترتیب به ۱۵۸ و۹۸ درصد رشد دست یافته ایم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون بهره برداری و سیر حرکت راه آهن از رشد ۴۴ درصدی عملکرد ترانزیتی راه آهن از ابتدای سال جاری تا ۳۰ تیر ماه سال جاری خبر داد .

  ابراهیم محمدی درباره عملکرد ترانزیت راه آهن از ابتدای سال جاری تا سی ام تیرماه ، گفت : طی ۴ ماهه اخیر با حمل ۴۰۵۳۵۴ هزار تن بار ترانزیت ، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ( ۲۸۲۲۷۳ هزارتن ) با رشد ۴۴ درصدی مواجه هستیم .

  وی عامل اصلی این رشد را گسترش ارتباطات بین المللی ، فعال شدن کریدورهای شمال – جنوب و شرق – غرب ، امضای تفاهم نامه های متعدد با راه آهن های کشورهای همسایه و ایجاد روابط ترانزیتی مناسب عنوان کرد .

  معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن افزود : رشد ترانزیتی ایجاد شده ناشی از افزایش میزان حمل گوگرد و کود بوده و با حمل ۸۸ هزارتن گوگرد و ۱۰۵ هزارتن انواع کود به ترتیب به ۱۵۸ و۹۸ درصد رشد دست یافته ایم .

  محمدی در ادامه بیشترین رشد ترانزیت کالا را از مرزهای سرخس و رازی عنوان کرد و گفت : به زودی صادرات میوه و محصولات کشاورزی توسط کانتینر های یخچال دار از مرز اینچه برون آغاز می شود .
  مطالب مرتبط

  راهکارهای مقابله با نا امیدی در فضای رقابتی کریدورهای حمل‌ونقلی

  راهکارهای مقابله با نا امیدی در فضای رقابتی کریدورهای حمل‌ونقلی

  ترانزیت کالا از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای ایران به دلیل مسافت کوتاه‌تر از سایر مسیر‌ها است اما باید در نظر داشته باشیم که صاحبان کالا به دنبال منافع شخصی هستند و حاضر به پرداخت ضرر و زیان به خاطر اخلال در امور ترانزیتی یک کشور نمی‌شوند . لذا برای جذب مشتری در کریدور تراسیکا و ...

  |

  اعلام تعرفه های جدید بندری تا پایان ماه جاری

  اعلام تعرفه های جدید بندری تا پایان ماه جاری

  اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر شمالی کشور سالیانه حدود ۲۵ میلیون تن است در حالی که در سال های اخیر میزان تخلیه و بارگیری در این بنادر از ۶ میلیون تن فراتر نرفته است . این مساله نشان می دهد ، حدود چهار پنجم این ظرفیت خالی است .

  |

  آغاز عملیات اجرایی برقی سازی راه آهن گرمسار - اینچه برون با سرمایه گذاری روس ها

  آغاز عملیات اجرایی برقی سازی راه آهن گرمسار - اینچه برون با سرمایه گذاری روس ها

  این قرار داد به مبلغ ۱.۲ میلیارد یورو به امضای محسن پور سیدآقایی مدیرعامل اسبق راه آهن و سرگی پاولف مدیرعامل RZDI رسید . اجرای این پروژه باعث افزایش ظرفیت خطوط ریلی و سرعت قطارها در برخی نواحی می گردد . بر اساس برآوردهای اولیه، این پروژه ظرف ۴۰ تا ۵۲ ماه انجام خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران