در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • برگزاری مراسم معارفه سرپرست جدید شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی


  وزیر راه و شهرسازی در دولت یازدهم این نگرانی را داشت که فرودگاه باید در راه رسیدن به اهداف آتی رشد کند . بنابراین آقای نویدی منصوب شد که پروژه‌های بزرگی برای کشور اجرا کرده بود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مراسم تودیع محمود نویدی مدیرعامل شهر فرودگاهی امام‌خمینی و معارفه کورش فتاحی به عنوان سرپرست جدید شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) امروز برگزار شد .

  ظهر امروز یکشنبه اول مرداد ماه مراسم تودیع محمود نویدی از مدیرعاملی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) و معارفه کوروش فتاحی از اعضای هیأت مدیره به عنوان سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برگزار شد .

  در این مراسم رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ، اعضای هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ، اعضای هیأت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و دیگر دست‌اندرکاران صنعت هواپیمایی حضور داشتند .

  گفتنی است کورش فتاحی پیش از این عضو هیئت مدیره شهر فرودگاهی و معاون هوانوردی این شرکت بود . همچنین از مدیریت محمود نویدی در سمت مدیرعاملی شرکت شهر فرودگاهی بیش از ۲ سال بود که می‌گذشت .

  سید احمد مومنی‌رخ امروز در این مراسم ، ‌اظهار داشت : طرح اولیه ساخت و بهره‌برداری از فرودگاه امام ۵۰ سال پیش توسط ایکائو ارائه شد ؛ آن زمان ایکائو طرح ساخت این فرودگاه را به اداره کل هواپیمایی وقت ایران ارائه داد . سازمان برنامه و بودجه وقت در جریان امور مترتب بر ساخت این فرودگاه بود . پس از آن شرکت آمریکایی - ایرانی طرح فرودگاه امام را ارائه داد و حدود سال‌های ۱۳۵۵ بود که طرح مشاور آماده و به اداره کل هواپیمایی وقت ارائه شد .  

  عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت :‌ در سال ۶۲ و ۶۳ مجلس دستور توقف پروژه مذکور را جهت بررسی بیشتر داد اما با رشد تقاضای سفرهای هوایی از سال ۱۳۷۲ مجددا مقرر شد فاز یک فرودگاه امام خمینی (ره) اجرایی شود که برای جابجایی ۴.۸ میلیون مسافر در نظر گرفته شد . با توجه به رشد پروازهای منطقه این ضرورت ایجاد شد که فازهای بعدی در ۴ فاز طراحی شود ؛ مشاوران معروف دنیا وارد کار شدند و با انتصاب مدیران مرتبط با این نوع فعالیت‌ها و مجری‌های مختلف کارها پیش رفت اما با کمبود اعتبارات طرح رشد کندی داشت .

  وی افزود : وزیر راه و شهرسازی در دولت یازدهم این نگرانی را داشت که فرودگاه باید در راه رسیدن به اهداف آتی رشد کند . بنابراین آقای نویدی منصوب شد که پروژه‌های بزرگی برای کشور اجرا کرده بود . وی اهداف خود را تا حدی محقق کرد و در راستای همین اهداف امروز آقای فتاحی سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) می‌شود .

  عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد : ضروری است حداقل بتوان به اهداف برنامه چهارم در توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) دست یافت .
  مطالب مرتبط

  عزم و اراده محکم وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکلات رانندگان و کامیونداران

  عزم و اراده محکم وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکلات رانندگان و کامیونداران

  وقتی برای شرکت حمل و نقلی که در روز سه تا چهار بارنامه صادر می‌کند ، صرفه اقتصادی نداشته باشد به جای ۸ درصد کمیسیون قانونی ۲۰ تا ۳۰ درصد کمیسیون دریافت می‌کند . این ساختار باید اصلاح شود و اجزای حمل و نقل در جایگاه اصلی خودشان تعریف شوند .

  |

  حضور ایران در اجلاس بین منطقه‌ای اروپا و خاورمیانه ایکائو

  حضور ایران در اجلاس بین منطقه‌ای اروپا و خاورمیانه ایکائو

  در حاشیه این اجلاس ، جلسات و مذاکرات تخصصی با نمایندگان آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا EASA و مدیران و کارشناسان دفتر اروپا و امریکای شمالی ایکائو در خصوص برنامه کشور برای تدوین و ابلاغ مقررات جدید ارائه خدمات ناوبری هوایی از جمله مدیریت اطلاعات هوانوردی بر مبنای رویکرد ...

  |

  برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت حمل و نقل خطوط ریلی بنادر جنوب کشور

  برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت حمل و نقل خطوط ریلی بنادر جنوب کشور

  دولت و بخش خصوصی می‌توانند در کنار یکدیگر با همکاری با یکدیگر از سد تحریم‌ها عبور کنند و بخش خصوصی در این موقعیت باید ماموریت‌هایی را بر عهده بگیرد که این ماموریت‌ها با تعامل و همکاری شکل خواهد گرفت .

  |

  کاهش پروازهای زیارتی در فرودگاه‌های کشور طی خردادماه

  کاهش پروازهای زیارتی در فرودگاه‌های کشور طی خردادماه

  در این ماه ۳۰ هزار و ۵۰۶ پرواز داخلی انجام شده است که نسبت به اردیبهشت ۵ درصد کاهش و نسبت به خرداد سال گذشته ۳ درصد کاهش نشان می‌دهد . همچنین ۵ هزار و ۸۲۳ پرواز خارجی صورت گرفته که نسبت به اردیبهشت ۶ درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش داشته است .

  |

  نظرات کاربران