در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم توجه جدی به موضوع ایمنی در شبکه ریلی کشور


  مدیران ستاد و مناطق در زمان وقوع حادثه ، از اظهار نظر در مورد آن خودداری کنند زیرا وظیفه اطلاع رسانی بر عهده روابط عمومی است و بیان علت سانحه نیز در حیطه تخصص و وظایف کمیسیون عالی سوانح راه آهن است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل راه آهن در سومین جلسه ستاد ارتقا ایمنی در سال جاری ، بر توجه جدی به موضوع ایمنی و ارائه برنامه ضربتی ارتقای ایمنی تاکید کرد و گفت : در کمترین زمان بعد از وقوع سانحه ، با مامورین و عوامل انسانی دخیل در سانحه برخورد شود تا از تکرار حادثه جلوگیری کنیم .

  سعید محمد زاده با بیان اینکه در برخورد با سوانح تساهل و تسامح نداشته باشید ، گفت : در کمترین زمان بعد از وقوع سانحه ، با مامورین و عوامل انسانی دخیل در سانحه برخورد شود تا از تکرار حادثه جلوگیری کنیم . هر یک از ادارات ستاد و مناطق ، ستاد ارتقا ایمنی تشکیل دهد و در ستاد خود، سوانح را به طور کامل بررسی و تحلیل کند .

  وی با تاکید بر اینکه روابط عمومی سخنگوی سازمان است ، ادامه داد : مدیران ستاد و مناطق در زمان وقوع حادثه ، از اظهار نظر در مورد آن خودداری کنند زیرا وظیفه اطلاع رسانی بر عهده روابط عمومی است و بیان علت سانحه نیز در حیطه تخصص و وظایف کمیسیون عالی سوانح راه آهن است .

  محمدزاده با بیان اینکه تمامی بخشهای ذیربط در مسئله ایمنی ، توجه جدی به موضوع ایمنی و رفع مشکلات داشته باشند از مدیران راه آهن خواست برنامه ضربتی ارتقا ایمنی برای بازه زمانی دو هفته را ارائه کنند .

  مدیرعامل راه آهن همچنین بر تدوین دستورالعمل برای بعد از سانحه و مدیریت بحران ، انتقال تجربه و دانش تحلیل سانحه به مناطق ، دقت در تحلیل و بررسی سانحه به منظور یافتن راه حل جهت جلوگیری از وقوع حوادث مشابه ، توجه به نگهداشت پروژه و مدیریت منابع و امکانات در تمامی مناطق راه آهن تاکید کرد .

  تقویت پست های بازدید و توجه به حساس بودن آن ، مدیریت دانش در حوزه ایمنی ، بررسی وضعیت سوزنها ، مستند سازی تحلیل سوانح و ارسال آن برای تمامی مدیران ، تدوین دستورالعمل خاص برای شرایط خاص از قبیل پیش بینی وقوع سیل ، برف و ... و تشکیل مدیریت بحران در این شرایط از دیگر تاکیدات مدیرعامل راه آهن در سومین جلسه ستاد ارتقا ایمنی بود .
  مطالب مرتبط

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  همزمان با تلاش برای افزایش حمل بار و جابجایی مسافر ضروری است که نسبت به ارتقاء ایمنی راه‌آهن نیز اقدام گردد که در این خصوص مشاور اصلاح ساختار راه‌آهن پیشنهادهایی برای ساختار آتی ایمنی راه‌آهن ارائه داده که در مرحله نهایی کردن می باشد .

  |

  ضرورت تجهیز تمامی لکوموتیوها به سیستم ATC

  ضرورت تجهیز تمامی لکوموتیوها به سیستم ATC

  تجهیز تمامی لکوموتیوها به ATC ، تحلیل سوانح و درس آموزی از آنها، به کارگیری تجربیات در پیشگیری از وقوع سوانح مشابه و بررسی خط تامین از دیگر مواردی بود که مدیرعامل راه آهن خواستار انجام آنها از سوی مدیران مربوطه شد .

  |

  نشست مشترک سرمایه گذاری ایران و آلمان در حوزه ریلی

  نشست مشترک سرمایه گذاری ایران و آلمان در حوزه ریلی

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل راه آهن از امضای ۷ میلیارد دلار قرارداد تامین فاینانس برای توسعه زیرساخت های ریلی کشور خبر داد و گفت : در ۴ سال گذشته به طور متوسط ۱.۵ میلیارد دلار به صورت مستقیم در صنعت ریلی ...

  |

  حفظ عزت کشور در گرو اقتصاد مقاومتی

  حفظ عزت کشور در گرو اقتصاد مقاومتی

  روحیه امروز ما نیز باید از دوران دفاع مقدس به مراتب بهتر باشد و تلاش کنیم از تمام ظرفیت ها و امکاناتی که در اختیار داریم به بهترین شکل استفاده کرده تا رضایت خداوند و شهدا را کسب کنیم .

  |

  نظرات کاربران