در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رشد ۱۳ درصدی تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره)


  آمارها نشان می دهد به منظور تنظیم بازار ماه مبارک رمضان و فعال سازی کارخانجات داخلی تصفیه شکر ، تخلیه شکر خام در ۳ ماهه نخست سال ۹۶ به میزان ۴۳۶ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی بیش از ۴۰۰ درصد داشته است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، تخلیه انواع کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) طی ۳ ماهه نخست سال جاری با ۱۳ درصد رشد به بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید .

  معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : با بهره گیری از توانمندی های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) ، تخلیه انواع کالاهای اساسی در ۳ ماهه ی نخست سال جاری به میزان ۳ میلیون و ۲۰۷ هزار تن ، نسبت به مدت مشابه رشد ۱۳درصدی داشته است .

  گرایلو در تشریح این موضوع بیان داشت : از ابتدای سال جاری علاوه بر  شناورهایی که حامل  انواع کالا بوده اند ، ۵۹  فروند کشتی صرفا حامل کالاهای اساسی بوده  و با پهلوگیری در اسکله های این بندر کالاهای خود را تخلیه کرده اند که از این تعداد ۲۰ فروند کشتی حامل دانه های روغنی به میزان یک میلیون و ۸۱ هزار تن بوده است .

  معاون دریایی و بندری افزود : آمارها نشان می دهد به منظور تنظیم بازار ماه مبارک رمضان و فعال سازی کارخانجات داخلی تصفیه شکر ، تخلیه شکر خام در ۳ ماهه نخست سال ۹۶ به میزان ۴۳۶ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی بیش از ۴۰۰ درصد داشته است .      

  گرایلو در تشریح مزایای حاصل از فعالیت صنایع تبدیلی در این مجتمع بزرگ بندری گفت : دانه های روغنی در صنایع تولید روغن خام خوراکی در کشور مصرف می شود و کاهش وابستگی به واردات روغن خام و تامین نیاز کشور به کنجاله به عنوان یکی از عناصر اصلی خوراک دام و طیور ، از جمله مهمترین مزایای اقتصادی رشد واردات دانه های روغنی به شمار می آید .

  یادآور می شود طی بهمن ماه سال گذشته فاز نخست کارخانه تولید روغن خوراکی به منظور تأمین روغن خوراکی و کنجاله مورد نیاز کشور از دانه های روغنی که با سرمایه گذاری بخش خصوصی منطقه ویژه اقتصادی بندری امام خمینی(ره)  احداث شده است ، به بهره برداری رسید .
  مطالب مرتبط

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه ، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شدند .

  |

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی بندری همجوار با منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است و نقش مهمی در بارگیری و صادرات محصولات تولیدی شرکت‌های فعال در آن دارد .

  |

  افزایش ۲۱.۹ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی در بندر شهید رجایی

  افزایش ۲۱.۹ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی در بندر شهید رجایی

  طی دوماه اخیر ، دو میلیون و ۷۲۳ هزار تن فرآورده نفتی کابوتاژ و ۲۱۵ هزار و ۷۷۶ تن نیز وارد بندر شده است . ترانزیت نفتی نیز با میزان ۱۱هزار و ۱۱۲ تن در همسنجی با سال گذشته افزایش ۱۰۰درصدی را نشان می دهد .

  |

  نظرات کاربران