در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم پیشگیری از فرار بار و حمل بار بدون بارنامه


  با عنایت به اهداف بلندمدت برای کنترل و دقت در امر جابه‌جایی کالا و استفاده از تکنولوژی در نظر است در آینده نزدیک دستگاه‌های WIM(توزین در حال حرکت) در سطح جاده‌ها افزایش یابد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ جلسه تشریک مساعی کنترل نرخ حمل بار در استان‌های همدان و کردستان به منظور پیشگیری از فرار بار و حمل بار بدون بارنامه در اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان تشکیل شد .

  مصطفی پناهنده معاون حمل‌ونقل این اداره کل گفت : هدف نهایی از این نشست همسان‌سازی نرخ‌ها در بخش کالا و در استان‌های هم‌جوار در غرب کشور و الزام شرکت‌های حمل‌ونقل کالا به صدور بارنامه با نرخ مشابه است .

  وی ضمن اشاره به اهمیت کنترل بارنامه‌ها ، به یکسان‌سازی نرخ‌ها در بخش حمل کالا تأکید کرد و گفت : نرخ‌ها باید در جهت حمایت از شرکت‌های حمل بار و رانندگان کنترل و تعدیل شوند .

  پناهنده با اشاره به اینکه هیچ باری بدون بارنامه نباید حمل شود ، افزود : این کار موجب افزایش تعداد بارنامه‌های صادره و در نتیجه افزایش کارکرد راننده و موجب افزایش سوخت اختصاصی بر اساس طرح پیمایش خواهد شد .

  وی نظارت بر نرخ حمل کالا را بر اساس مستندات واقعی ثبت شده ضروری خواند و افزود : چنانچه راننده طی مسیری کالا را بدون بارنامه حمل کرده باشد مرتکب تخلف شده و این تخلف موجب طرح در کمیسیون تخلفات خواهد بود .

  معاون حمل‌ونقل این اداره کل تصریح کرد : شناسایی رانندگان متخلف از طریق گشت‌های نامحسوس، دوربین‌های کنترل جاده‌ای و سیستم‌های هوشمند اعمال و با نظارت‌های دقیق همپوشانی لازم صورت خواهد گرفت .

  پناهنده با توجه به نظرات شرکت‌کنندگان در جلسه و تأکید مدیران انجمن صنفی کالا در دو استان ، اظهار کرد : باید تدبیری اتخاذ شود تا نرخ حمل با توجه به نوع بار ، مسیر و نوع ناوگان حمل بار تعیین شوند تا در حق هیچ شرکت و یا راننده‌ای اجحافی صورت نگیرد .

  وی در راستای تخلفات انجام شده توسط برخی از رانندگان یا شرکت‌ها گفت : رسیدگی به بارنامه‌های دارای مغایرت در کمیسیون ماده ۱۲ در حال پیگیری است و نظارت دقیق در این امر به خوبی صورت می‌گیرد . با عنایت به اهداف بلندمدت برای کنترل و دقت در امر جابه‌جایی کالا و استفاده از تکنولوژی در نظر است در آینده نزدیک دستگاه‌های WIM(توزین در حال حرکت) در سطح جاده‌ها افزایش یابد .

  معاون حمل‌ونقل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان به تلاش برای حذف قانونی دلالان از سیستم حمل بار اشاره کرد و افزود : باید تدابیری اتخاذ گردد که راننده و صاحب کالا خود به دریافت بارنامه تمایل داشته و حمل بار بدون واسطه و در جهت ارزش‌گذاری به قوانین جاری صورت گیرد .
  مطالب مرتبط

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  با توجه به توافق فی‌مابین این اداره کل و انجمن‌های صنفی رانندگان مقرر شد پس از اعلام و ارائه آمار پیمایش توسط این اداره کل ، انجمن‌های صنفی رانندگان نسبت به صدور معرفی‌نامه رانندگان برمبنای اولویت‌بندی پیمایشی ، جهت دریافت دو حلقه لاستیک از نمایندگی‌های فروش لاستیک ...

  |

  نظرات کاربران