در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اجرای طرح نوبت مجازی حمل کالا در پایانه بار بندر امام


  بر اساس این طرح ، رانندگان جهت اخذ نوبت در پایانه بار امام خمینی (ره) نیاز به حضور فیزیکی نداشته و فقط در زمان مقرر جهت اخذ مجوز بارگیری به پایانه مراجعه می‌نمایند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با بیان این خبر گفت : پایانه بار بندر امام خمینی (ره) به عنوان یکی از پایانه‌های مهم و استراتژیک کشور همیشه مورد توجه رانندگان بوده و سیستمی بودن کلیه فرآیندها باعث شده تا رانندگان به صحت انجام فرآیندها اطمینان حاصل نمایند .

  مسعود مصدقی افزود : اجرای طرح نوبت مجازی حمل کالا در پایانه بار بندر امام خمینی (ره) در راستای رعایت حقوق شهروندی و رضایتمندی رانندگان و جلوگیری از تضییع حقوق آنان در استان خوزستان در دستور کار قرار گرفت زیرا با توجه به اینکه مدت‌زمان اخذ مجوز بارگیری متغیر است این امر سبب می‌شود رانندگان پس از اخذ نوبت بین ۴ الی ۱۵ روز (بستگی به وجود بار) در پایانه بار بندر امام خمینی (ره) در انتظار باشند که با توجه به موقعیت جغرافیایی استان خوزستان تردد در مسیرهای دیگر در زمان انتظار مقرون به صرفه نبوده و همچنین هزینه‌های ناشی از توقف از جمله معیشت، سوخت ، استهلاک دوری از خانواده نیز ایجاد نارضایتی برای رانندگان را پیش رو داشت .

  مصدقی گفت : بر اساس این طرح ، رانندگان جهت اخذ نوبت در پایانه بار امام خمینی (ره) نیاز به حضور فیزیکی نداشته و فقط در زمان مقرر جهت اخذ مجوز بارگیری به پایانه مراجعه می‌نمایند . این طرح پس از اجرا در پایانه بار بندرعباس برای دومین بار در سطح کشور در پایانه بار بندر امام خمینی (ره) آغاز و رانندگان پس از ثبت‌نام در سامانه پیامکی پایانه مذکور می‌توانند با استفاده از تلفن همراه خود عدد ۲ به سامانه پیامک ۱۰۰۰۴۴۱۴ ارسال و نوبت خود را رزرو و فقط ۲۴ ساعت قبل از اخذ مجوز بارگیری به پایانه بار بندرامام خمینی (ره) مراجعه نمایند .  

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار کرد : از اجرای این طرح تاکنون حدود ۲۰ هزار راننده در سامانه ثبت‌نام نموده و حدود ۴۳ هزار نوبت از سامانه مجازی دریافت شده است که این آمار همچنان در حال افزایش است و تمام نوبت‌ها به صورت حضوری ثبت شده که این تعداد شامل رانندگانی است که طبق عادت همیشگی یا به دلیل عدم آگاهی به استفاده از تلفن همراه و یا برای اولین بار به پایانه بار بندر امام خمینی (ره) آمده‌اند که مبادرت به اخذ نوبت حضوری می‌کنند . همچنین برنامه‌هایی نیز جهت تسریع در کار برای رانندگان محترم شامل استفاده از درگاه پرداخت الکترونیکی و استفاده از سامانه غیرحضوری جهت تمدید اعتبار پیامک در نظر گرفته شده است.

  مصدقی عنوان کرد : در کنار اجرای این طرح نتایج بسیار خوبی از جمله جلوگیری از تردد اضافه ناوگان در محورهای مواصلاتی کشور (در برخی از محورها به صورت رفت و برگشت)، کاهش مصرف سوخت ، جلوگیری از آلودگی هوا، کاهش هزینه سفر، کاهش هزینه استهلاک، افزایش ایمنی در جاده‌ها ، حضور بیشتر رانندگان در کانون گرم خانواده حاصل شده است .

  شایان‌ذکر است در حال حاضر ثبت‌نام در ۲ شیفت و از ساعت ۷:۳۰ لغایت ۲۳ در سالن اعلام بار پایانه بار بندر امام خمینی(ره) صورت می‌گیرد .
  مطالب مرتبط

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه ، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شدند .

  |

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی بندری همجوار با منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است و نقش مهمی در بارگیری و صادرات محصولات تولیدی شرکت‌های فعال در آن دارد .

  |

  رشد ۲۵ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی در بندر امام خمینی طی سال ۹۶

  رشد ۲۵ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی در بندر امام خمینی طی سال ۹۶

  این مجتمع بزرگ بندری از دو اسکله اختصاصی برای پذیرش کشتی‌های حامل مواد نفتی و تجهیزات و ادوات پیشرفته برای انجام عملیاتی تخلیه و بارگیری نفتی با استانداردهای جهانی برخوردار است .

  |

  تبدیل بندر چابهار به ارزانترین بندر در منطقه خلیج‌فارس و دریای‌عمان

  تبدیل بندر چابهار به ارزانترین بندر در منطقه خلیج‌فارس و دریای‌عمان

  در طول فعالیت چند دهه سازمان بنادر و دریانوردی سابقه نداشته است که به این اندازه برای بندر چابهار تخفیف در نظر گرفته باشد و به منظور رونق اقتصادی ؛ از درآمدهای خود نیز به صورت قابل توجهی بکاهد .

  |

  نظرات کاربران