در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • پاکسازی و جمع آوری تبلیغات غیرمجاز جاده‌ای در محورهای زنجان


  متقاضیان نصب تابلوهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی حاشیه راه‌ها می‌توانند با مراجعه به اداره‌کل و آگاهی از اصول مکان‌یابی و معیارهای فنی و رعایت قوانین و مقررات ایمنی عبور و مرور و ترافیک ، ضمن نصب تابلو با اخذ مجوز به ارتقای ایمنی تردد کمک کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت : برای نصب تابلوهای تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه‌ها باید از اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مجوز صادر شود .

  ایرج دست‌نشان مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه در سه ماه نخست امسال ۸۵ مترمربع از تابلوهای غیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان قلع‌وقمع شده‌اند ، افزود : مطابق قانون ایمنی راه‌ها، نصب هرگونه تابلو تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه‌های کشور تنها با اخذ مجوز از اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها امکان‌پذیر است و عملیات پاک‌سازی تبلیغات دیوارنویسی و کوه نوشته‌ها در سطح جاده‌های برون‌شهری در راستای ارتقاء ایمنی تردد وسایل نقلیه و کاهش تصادفات جاده‌ای انجام می‌گیرد ، ضمن اینکه بهبود نمای بصری جاده‌های استان را نیز در پی خواهد داشت .

  دست‌نشان تصریح کرد : محورهایی که تردد بیشتری دارند ، بیشترین حجم تبلیغات غیرمجاز جاده‌ای را نیز در خود جای داده‌اند و در صورت مشاهده هرگونه تابلو تبلیغاتی و اختصاصی ، کوه نویسی و دیوارنویسی فاقد مجوز در سطح جاده‌های استان ، این اداره کل نسبت به پاک‌سازی و قلع‌وقمع آن‌ها ، وفق اختیارات قانونی واگذار شده ، اقدام خواهد کرد .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان با بیان اینکه گاهی مشاهده می‌شود که برخی اشخاص حقیقی و حقوقی به دلیل ناآگاهی از قوانین و مقررات ، به‌صورت خودسرانه اقدام به نصب تابلوهای تبلیغاتی و اختصاصی در حاشیه راه‌ها می‌کنند ، تصریح کرد : بی‌تردید این اقدام آن‌ها سبب دیده نشدن تابلوهای علائم راه‌ها توسط رانندگان شده و در نتیجه با بروز اختلال در تردد ایمن وسایل نقلیه ، منجر به سوانح رانندگی می‌شود. به همین خاطر متقاضیان نصب تابلوهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی حاشیه راه‌ها می‌توانند با مراجعه به این اداره‌کل و آگاهی از اصول مکان‌یابی و معیارهای فنی و رعایت قوانین و مقررات ایمنی عبور و مرور و ترافیک ، ضمن نصب تابلو با اخذ مجوز به ارتقای ایمنی تردد کمک کنند .

  دست‌نشان یادآور شد : نصب تابلوها در حاشیه راه‌ها دارای ضوابط و استانداردهایی از قبیل ابعاد تابلو ، اندازه حروف ، مکان نصب ، فاصله از تقاطع‌های اصلی ، فاصله از علائم راهنمایی و رانندگی ، وضعیت دید در شب و ... را دارا است و مطابق تبصره ۲ ماده ۷ قانون ایمنی راه‌ها و راه‌آهن مصوب سال ۱۳۷۹ و بند ح ماده ۲ آیین‌نامه اجرایی تبصره ۱ ماده ۱۷ اصلاحی قانون یاد شده نصب هرگونه تابلوی تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه‌های قانونی کشور صرفاً با مجوز صادره از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مجاز است و در صورت عدم رعایت این ضوابط و اختیارات قانونی محوله به وزارت راه و شهرسازی ، متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت .
  مطالب مرتبط

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  با توجه به توافق فی‌مابین این اداره کل و انجمن‌های صنفی رانندگان مقرر شد پس از اعلام و ارائه آمار پیمایش توسط این اداره کل ، انجمن‌های صنفی رانندگان نسبت به صدور معرفی‌نامه رانندگان برمبنای اولویت‌بندی پیمایشی ، جهت دریافت دو حلقه لاستیک از نمایندگی‌های فروش لاستیک ...

  |

  نظرات کاربران