در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش راندمان کاری با بهسازی بلاک چغارت ـ مبارکه


  در این مسیر ، روزانه حدود ۱۵ هزار تن محموله از مبدا معدن بارگیری و به کارخانجات ذوب آهن و فولاد مبارکه اصفهان ، فولاد خوزستان و بخشی نیز جهت صادارت به بندرعباس ارسال می گردد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه آهن یزد با اشاره به تاثیر ویژه بلاک چغارت - بافق در عملکرد راه آهن یزد عنوان کرد : به منظور بارگیری سنگ آهن از معدن چغارت به مقاصد فولاد اصفهان ، فولاد اهواز و سایر نقاط کشور ، بلاک مذکور به طول ۱۸هزار متر در سال ۱۳۵۰ احداث و به راه آهن سراسری کشور متصل گردید .

  مهندس سید مصطفی داودی افزود : بلاک چغارت ـ مبارکه در سال ۷۴ نوسازی و در حال حاضر پس از ۲۲ سال ، به منظور افزایش راندمان کاری و ضریب ایمنی ، بهسازی آن در دستور کار راه آهن یزد قرار گرفت که تا کنون بیش از ۲ هزار متر آن انجام شده است .

  مدیرکل راه آهن یزد تصریح کرد : بلاک چغارت - مبارکه از اهمیت ویژه ای در راه آهن جمهوری اسلامی ایران برخوردار می باشد که با یک خط فرعی به طول ۱۴ کیلومتر ایستگاه مذکور را به مبارکه و سپس به ایستگاه استراتژیک بافق متصل می سازد و در این مسیر ، روزانه حدود  ۱۵ هزار تن محموله از مبدا معدن بارگیری و به کارخانجات ذوب آهن و فولاد مبارکه اصفهان ، فولاد خوزستان و بخشی نیز جهت صادارت به بندرعباس ارسال می گردد .
  مطالب مرتبط

  پیام مدیرعامل شرکت ساخت به مناسبت روز مهندس

  پیام مدیرعامل شرکت ساخت به مناسبت روز مهندس

  شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور افتخار دارد به عنوان یک مجموعه مهندسی و تخصصی در سال ۱۳۹۶ علیرغم مشکلات اقتصادی ، با تکیه بر دانش و تخصص مهندسان متعهد خویش و همراهی و همدلی بخش خصوصی با تلاشی مضاعف بهره‌برداری از هزاران کیلومتر انواع زیرساخت‌های حمل و نقل را به ...

  |

  رشد ۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالای غیرنفتی در بندر امام خمینی (ره)

  رشد ۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالای غیرنفتی در بندر امام خمینی (ره)

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با ۱۱۰۴۴ هکتار وسعت و برخورداری از ۴۰ پست اسکله و اتصال به بزرگراه ها و راه آهن سراسری کشور ، پهناورترین بندر تجاری ایران است که نقش مهمی در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی مورد نیاز هموطنان ایفا می کند .

  |

  لزوم بهره گیری از توان نهادهای مالی کشور برای توسعه حمل و نقل ریلی

  لزوم بهره گیری از توان نهادهای مالی کشور برای توسعه حمل و نقل ریلی

  در کنار ایجاد مزیت رقابتی و افزایش پاسخگویی بایداز ساختار وظیفه ای به سمت ساختار عملکردی حرکت کنیم و در پی آن بتوانیم از سهم ۴۲ میلیون تنی کنونی به رقم بالاتری از سهم بازار ۴۰۰میلیون تنی بار در کشور برسیم .

  |

  نظرات کاربران