در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • سرمایه گذاری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری در راه آهن قم - اراک


  تفاهم‌نامه همکاری میان راه‌آهن ایران و راه‌آهن ایتالیا نقطه عطفی در روابط و همکاری بین دو کشور است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل امور بین الملل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه «۱۵ درصد هزینه‌های ساخت راه‌آهن سریع السیر از منابع داخلی تامین می‌شود» گفت : یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای سرامیه گذاری در این پروژه پیش بینی شده که از این میزان یک میلیارد دلار برای احداث خط و ۲۰۰ میلیون دلار برای تامین ناوگان هزینه خواهد شد .

  عباس نظری در مدیرکل امور بین الملل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از احداث خط سریع السیر قم - اراک به طول ۱۱۷ کیلومتر به وسیله ایتالیایی‌ها در آینده نزدیک خبرداد و گفت : قرارداد احداث این پروژه بصورت فاینانس است . منابع مالی ساخت پروژه خط سریع السیر قم - اراک ۸۵ درصد بصورت خارجی و تنها ۱۵ درصد از منابع داخلی تامین می‌شود .

  مدیرکل امور بین الملل راه آهن جمهوری اسلامی ایران سرعت قطار مورد نظر را ۲۵۰ کیلومتر در ساعت اعلام کرد و گفت : شش رام قطار برای این مسیر پیش بینی شده است . در حال حاضر مطالعات امکان سنجی و طراحی مقدماتی این مسیر به وسیله ایتالیایی‌ها انجام شده است .

  نظری ضمن اشاره به انعقاد موافقت نامه ساخت پروژه راه آهن قم – اراک بین دو کشور ایران و ایتالیا اظهار داشت : بر اساس این موافقت نامه در مدت شش ماه باید قرارداد پروژه مورد نظر بسته شود .

  وی مدت زمان اجرای پروژه خط ۱۱۷ کیلومتری سریع السیر قم - اراک را سه سال اعلام کرد و گفت : این پروژه در تحول و شکوفایی اقتصادی کشور بسیار نقش آفرین است .

  مدیرکل امور بین الملل راه آهن جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد : تفاهم‌نامه همکاری میان راه‌آهن ایران و راه‌آهن ایتالیا نقطه عطفی در روابط و همکاری بین دو کشور است .
  مطالب مرتبط

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  طی این سال‌ها خوشبختانه سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات جدی در زمینه توسعه حمل‌ونقل ریلی رخ داده است . به‌صورت متوسط طی سال‌های گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار به‌طور مستقیم از جانب دولت در حمل‌ونقل ریلی سرمایه‌گذاری شده است و این جدا از سرمایه‌گذاری‌هایی است که از طریق سایر ...

  |

  تضمین ایمنی کامل خط ریلی گرمسار - اینچه برون توسط راه آهن روسیه

  تضمین ایمنی کامل خط ریلی گرمسار - اینچه برون توسط راه آهن روسیه

  خط ریلی گرمسار - اینچه برون یکی از مهمترین پروژه های ریلی برای حمل بارهای ترانزیتی در محور شرق دریای خزر است که از چهار استان ایران عبور می کند . ارتقای ایمنی یکی از مهمترین شاخص های این مسیر ریلی است و راه آهن روسیه با همه امکانات ، ایمنی آن را به طور کامل تضمین می کند .

  |

  نظرات کاربران