در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توسعه راه‌آهن موجب اشتغال‌زایی ، پیشرفت و توسعه


  بسیاری از کشورها گام‌های استواری در راستای خطوط تندرو با سرعت حداقل ۲۰۰ کیلومتر در ساعت در نظر گرفته‌شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس راه‌آهن دولتی ایتالیا در مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری با راه‌آهن ایران گفت : نخست‌وزیر و وزیر راه و ترابری ایتالیا مشتاقانه تأکید داشتند تفاهم‌نامه و اقدامات نهایی شود .

  رناتو مازونچینی رئیس راه‌آهن دولتی ایتالیا در مراسم امضا تفاهم‌نامه ریلی میان راه‌آهن‌های ایران و ایتالیا اظهار داشت : راه‌آهن ایتالیا به‌عنوان بهترین شرکت اروپایی ازنظر درآمدزایی و خدمات شناخته شد و به‌قدری درآمد  این شرکت بالا بود که بنا به درخواست وزیر راه و ترابری  ایتالیا  مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو به بخش‌های دیگر کمک شد .

  وی افزود : سرمایه گذاری دولت ایتالیا در حمل‌ونقل ریلی ادامه دارد به طوری که شب گذشته ، کمیسیون میان وزارتخانه‌ای ایتالیا برای یکی دیگر از خطوط تندرو به ارزش ۲ میلیارد یورو برای ۸۰ کیلومتر بین میلان تا ونیز اختصاص داد .

  رئیس راه‌آهن دولتی ایتالیا با بیان اینکه بالاترین میزان سرمایه‌گذاری در عرصه ترابری در زمینه راه‌آهن صورت می‌گیرد گفت : بسیاری از کشورها گام‌های استواری در راستای خطوط تندرو با سرعت حداقل ۲۰۰ کیلومتر در ساعت در نظر گرفته‌شده است .

  رناتو مازونچینی در ادامه بیان داشت : توسعه راه‌آهن موجب اشتغال‌زایی ، پیشرفت و توسعه را در پی دارد ، لذا اطمینان دارم که گام‌های برداشته‌شده از سوی دولت و مجلس ایران در جهت درست برداشته‌شده است . بزرگ‌ترین شبکه ریلی در اروپا واقع شده است و اروپا ۸۰۰ میلیارد یورو برای توسعه خطوط ریلی به‌ویژه خطوط تندرو اختصاص داده است .

  رئیس راه‌آهن دولتی ایتالیا با اشاره سفر هیئت اقتصادی ، بانک مرکزی و صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری به ایران یادآور شد : در این نشست مقرر شد طی یک ماه آینده چارچوب همکاری‌ها ظرف یک ماه اعلام شود .
  مطالب مرتبط

  آزمایش اینترنت نسل پنجم سامسونگ در قطارهای پرسرعت ژاپن

  آزمایش اینترنت نسل پنجم سامسونگ در قطارهای پرسرعت ژاپن

  سامسونگ و KDDI همکاری برای نصب تجهیزات مخابراتی نسل پنجم را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرده اند و با تکمیل این طرح دسترسی مناسب به خدمات یادشده حتی در صورت حرکت اتومبیل ها با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت نیز ممکن خواهد بود .

  |

  لزوم ایجاد تحول ساختاری در صنعت ریلی کشور

  لزوم ایجاد تحول ساختاری در صنعت ریلی کشور

  تحولاتی که در سه دهه اخیر در فضای اقتصاد جهانی و تکنولوژی به وجود آمده به نقش جابجایی مسافر و تحول در نظام حمل‌ و نقل نگاه ویژه‌ای دارد که در عرصه اقتصادی مهم است .

  |

  نظرات کاربران