در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توجه خاص مجلس شورای اسلامی به توسعه حمل و نقل ریلی


  توجه خاص مجلس شورای اسلامی به موضوع ریل نیز قابل توجه است به طوری‌که امروز کمیسیون‌های تخصصی شوراها میهمان شرکت راه‌آهن بودند و یک درصد از فروش نفت و گاز را به توسعه ریلی اختصاص داده‌اند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، تفاهم‌نامه همکاری میان راه‌آهن‌های ایران و ایتالیا د ر خصوص طراحی و ساخت راه‌آهن تندرو قم- اراک ، تفاهم‌نامه آموزش و انتقال دانش فنی میان دو سازمان و دانشگاه علم و صنعت ایران و تفاهم‌نامه میان دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه راه‌آهن ایتالیا با حضور روسا راه‌آهن دو کشور به امضا رسید .

  سعید محمدزاده مدیرعامل شرکت راه‌آهن و معاون وزیر راه و شهرسازی در اجلاس مشترک راه‌آهن ایران و ایتالیا در شرکت راه‌آهن ایران برگزار شد با اشاره به روابط ریلی ایران و ایتالیا اظهار داشت : شروع تفاهم‌های ریلی جهت همکاری مشترک میان دو کشور ایران و ایتالیا از زمان ریاست دکتر آقایی رخ داد و جا دارد از تلاش‌های ایشان یاد کرد. همچنین لازم است از تلاش‌های مدیرعامل راه‌آهن ایتالیا و سفیر این کشور که زمینه همکاری را فراهم کرده‌اند تشکر کرد .

  وی افزود : خوشبختانه کشور ایران در حوزه حمل ونقل توجه ویژه‌ای به حوزه ریلی معطوف کرده است، به طوریکه در صدر تمام این نگاه‌ها دستور ویژه رهبری از توسعه حمل ونقل ریلی قرار دارد . بعلاوه در برنامه توسعه ۵ ساله کشور در بحث حمل ونقل مهم‌ترین موضوع حمل ونقل ریلی است .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه جهت برنامه ششم توسعه در راستای توسعه ریلی تنظیم شده است گفت : رئیس جمهوری ایران ۴ محور برای ۸ سال در نظر گرفته‌اند که یکی از آن‌ها توسعه حمل ونقل ریلی است .

  محمدزاده در ادامه بیان داشت : توجه خاص مجلس شورای اسلامی به موضوع ریل نیز قابل توجه است به طوری‌که امروز کمیسیون‌های تخصصی شوراها میهمان شرکت راه‌آهن بودند و یک درصد از فروش نفت و گاز را به توسعه ریلی اختصاص داده‌اند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سرمایه‌گذاری سالانه یک تا ۱.۵ میلیارد دلاری مستقیم در حوزه ریلی خاطرنشان کرد : این حجم از سرمایه‌گذاری مستقل از سرمایه‌گذاری‌های به صورت فاینانس است. همچنین ۷.۵ میلیارد دلاری برای تضمین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای توسعه ریلی در نظر گرفته شده است .

  وی از عملیات ساخت ۲۵۰۰ کیلومتر خطوط دوم و سوم طی ۴ سال خبر داد و گفت : امسال ۸۰۰ کیلومتر آن به بهره‌برداری می‌رسد. بعلاوه در سال جاری ۵ مرکز استان به ریل متصل می‌شوند که امروز یکی از استان‌ها سفر ریلی خود را آغاز کرد .

  این مقام مسئول ضمن ابراز امیدواری نسبت به همکاری راه‌آهن‌های ایران و ایتالیا گفت : یکی از قدم‌های بزرگ در بخش ریلی توجه به توسعه دانش و تحقیق در حوزه ریل است که امروز بیستمین سالگرد تاسیس دانشکده راه‌آهن علم و صنعت ایران را جشن می‌گیریم . به همین خاطر یکی از بندهای تفاهم راه‌آهن ایران و ایتالیا مربوط به همکاری دانشگاه علم و صنعت و راه‌آهن ایتالیا است که تحت آن مرکز  (تست سنتر) با همکاری دانشگاه علم و صنعت انجام می‌شود .

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  حضور ۲۹ شرکت در این نمایشگاه حاکی از زنده و پویا بودن آن است و ما به آینده صنعت ریلی خوشبین هستیم . البته در پایان این نمایشگاه یک گزارش کامل از قراردادهای منعقد شده در طول دوره برگزاری ارائه خواهد شد .

  |

  تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای

  تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای

  با توجه به اینکه سالانه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون سفر در حومه شهرها روی می‌دهد ، این رقم باید به بازار اصلی حمل‌ونقل حومه‌ای ریلی ایران تبدیل شود و تحقق این راه نیازمند سرمایه‌گذاری بزرگ در رویکرد شبکه‌ای است .

  |

  نظرات کاربران