در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توجه خاص مجلس شورای اسلامی به توسعه حمل و نقل ریلی


  توجه خاص مجلس شورای اسلامی به موضوع ریل نیز قابل توجه است به طوری‌که امروز کمیسیون‌های تخصصی شوراها میهمان شرکت راه‌آهن بودند و یک درصد از فروش نفت و گاز را به توسعه ریلی اختصاص داده‌اند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، تفاهم‌نامه همکاری میان راه‌آهن‌های ایران و ایتالیا د ر خصوص طراحی و ساخت راه‌آهن تندرو قم- اراک ، تفاهم‌نامه آموزش و انتقال دانش فنی میان دو سازمان و دانشگاه علم و صنعت ایران و تفاهم‌نامه میان دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه راه‌آهن ایتالیا با حضور روسا راه‌آهن دو کشور به امضا رسید .

  سعید محمدزاده مدیرعامل شرکت راه‌آهن و معاون وزیر راه و شهرسازی در اجلاس مشترک راه‌آهن ایران و ایتالیا در شرکت راه‌آهن ایران برگزار شد با اشاره به روابط ریلی ایران و ایتالیا اظهار داشت : شروع تفاهم‌های ریلی جهت همکاری مشترک میان دو کشور ایران و ایتالیا از زمان ریاست دکتر آقایی رخ داد و جا دارد از تلاش‌های ایشان یاد کرد. همچنین لازم است از تلاش‌های مدیرعامل راه‌آهن ایتالیا و سفیر این کشور که زمینه همکاری را فراهم کرده‌اند تشکر کرد .

  وی افزود : خوشبختانه کشور ایران در حوزه حمل ونقل توجه ویژه‌ای به حوزه ریلی معطوف کرده است، به طوریکه در صدر تمام این نگاه‌ها دستور ویژه رهبری از توسعه حمل ونقل ریلی قرار دارد . بعلاوه در برنامه توسعه ۵ ساله کشور در بحث حمل ونقل مهم‌ترین موضوع حمل ونقل ریلی است .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه جهت برنامه ششم توسعه در راستای توسعه ریلی تنظیم شده است گفت : رئیس جمهوری ایران ۴ محور برای ۸ سال در نظر گرفته‌اند که یکی از آن‌ها توسعه حمل ونقل ریلی است .

  محمدزاده در ادامه بیان داشت : توجه خاص مجلس شورای اسلامی به موضوع ریل نیز قابل توجه است به طوری‌که امروز کمیسیون‌های تخصصی شوراها میهمان شرکت راه‌آهن بودند و یک درصد از فروش نفت و گاز را به توسعه ریلی اختصاص داده‌اند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سرمایه‌گذاری سالانه یک تا ۱.۵ میلیارد دلاری مستقیم در حوزه ریلی خاطرنشان کرد : این حجم از سرمایه‌گذاری مستقل از سرمایه‌گذاری‌های به صورت فاینانس است. همچنین ۷.۵ میلیارد دلاری برای تضمین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای توسعه ریلی در نظر گرفته شده است .

  وی از عملیات ساخت ۲۵۰۰ کیلومتر خطوط دوم و سوم طی ۴ سال خبر داد و گفت : امسال ۸۰۰ کیلومتر آن به بهره‌برداری می‌رسد. بعلاوه در سال جاری ۵ مرکز استان به ریل متصل می‌شوند که امروز یکی از استان‌ها سفر ریلی خود را آغاز کرد .

  این مقام مسئول ضمن ابراز امیدواری نسبت به همکاری راه‌آهن‌های ایران و ایتالیا گفت : یکی از قدم‌های بزرگ در بخش ریلی توجه به توسعه دانش و تحقیق در حوزه ریل است که امروز بیستمین سالگرد تاسیس دانشکده راه‌آهن علم و صنعت ایران را جشن می‌گیریم . به همین خاطر یکی از بندهای تفاهم راه‌آهن ایران و ایتالیا مربوط به همکاری دانشگاه علم و صنعت و راه‌آهن ایتالیا است که تحت آن مرکز  (تست سنتر) با همکاری دانشگاه علم و صنعت انجام می‌شود .

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  طبق پیش‌بینی‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت راه‌آهن ، طی سه الی شش ماه آینده ساخت راه‌آهن قزوین - رشت به اتمام می‌رسد و سپس برای بهره‌برداری به شرکت راه‌آهن منتقل می‌شود .

  |

  امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار طی هفته آینده

  امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار طی هفته آینده

  با ابلاغ مشوق های ویژه بندر چابهار نوع نگاه و نگرش بخش های خصوصی ، صاحبان کالا به بندر چابهار تغییر یافته به گونه ای که ترغیب و تشویق هر چه بیشتر سرمایه گذاران را در پی دارد و تاکنون جمع کثیری از متقاضیان سرمایه گذاری به این بندر مراجعه کرده اند .

  |

  تشریح اهداف برگزاری نشست برنامه ریزی توسعه فردی مدیران راه‌آهن

  تشریح اهداف برگزاری نشست برنامه ریزی توسعه فردی مدیران راه‌آهن

  این طرح از سال ۹۴ در شرکت راه‌آهن با شرکت مدیران کل و معاونین مدیرعامل شروع شد که در آن زمان ویژگی های و شایستگی های شغل مدیریتی شناسایی و به دنبال آن ویژگی های شخصیتی و مهارتی کلیه مدیران مورد ارزیابی قرار گرفت . به دنبال روشن شدن نتایج ارزیابی ، قرار شد تا در زمینه توسعه ...

  |

  افزایش سرعت سیر قطار و ظرفیت حمل بار با برقی سازی راه‌آهن گرمسار - اینچه‌برون

  افزایش سرعت سیر قطار و ظرفیت حمل بار با برقی سازی راه‌آهن گرمسار - اینچه‌برون

  علی‌رغم تهدیدات ترامپ رئیس جمهور امریکا عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار - اینچه‌برون با قراردادی به ارزش ۱.۲ میلیارد یورو با حضور مقامات ایران و روسیه (در بخش ریلی) در این روز آغاز می‌شود . تهدیدات یک جانبه امریکار نمی‌تواند سایر کشورها را تهدید کند و ایران به ...

  |

  نظرات کاربران