در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ۲۳ درصدی میزان جابجایی کالا از راه آهن جنوب


  سهم راه آهن جنوب در جابجایی شمش و ورق های فولادی ۲ میلیون تن و سهم خطوط جاده ای ۵۰۰ هزار تن است و در صدد هستیم تا تمام این کالا بر روی خطوط ریلی جابجا شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه آهن جنوب گفت : میزان جابجایی کالا از سوی راه آهن جنوب رشد ۲۳ درصدی در سه ماهه نخست امسال داشته است .

  عبدالکریم درویش زاده با اشاره به میزان بار جابجا شده توسط راه آهن جنوب ، گفت : در سه ماهه نخست سال ۹۵ حجم بار جابجا شده در راه آهن جنوب یک میلیون و ۸۴۰هزار تن بوده که این رقم طی سه ماهه امسال به ۲ میلیون و ۸۹۰هزار تن رسیده است . این اداره کل آمادگی خود را برای همکاری با کارخانجات برای حمل و جابجایی کالا و بار اعلام کرده است و در این راستا تاکنون با ۲ کارخانه به توافق رسیده است .

  وی اظهار داشت : سهم راه آهن جنوب در جابجایی شمش و ورق های فولادی ۲ میلیون تن و سهم خطوط جاده ای ۵۰۰ هزار تن است و در صدد هستیم تا تمام این کالا بر روی خطوط ریلی جابجا شود .

  مدیر کل راه آهن جنوب با اشاره به اینکه این اداره کل رتبه هشتم را از حیث طول خطوط در نواحی ۱۹ گانه دارد ، اظهار داشت : همچنین رتبه چهارم در جابجایی مسافر و کالا را داریم .

  وی با بیان اینکه تعداد قطارهای ما به علت بازسازی محور اندیمشک کاهش یافته افزود : در حال حاضر ۲ قطار به مقصد مشهد و سه قطار به مقصد تهران در این مسیر تردد دارند .

  ضمن اینکه ۱۴ قطار محلی نیز در استان فعال هستند که شامل هشت قطار در مسیر بندر امام ، چهار قطار در مسیر اندیمشک و ۲ قطار نیز در مسیر خرمشهر است .

  درویش زاده با اشاره به اینکه تلاش برای افزایش تعداد واگن در مسیر بندر امام خمینی(ره) و خرمشهر صورت می گیرد ، افزود : باتوجه به وجود منطقه پتروشیمی ماهشهر و ظرفیت موجود در آن به دنبال ایجاد یک مسیر اختصاصی در این محدوده هستیم .

  وی با بیان اینکه منطقه آزاد اروند نیز درخواست یک رام قطار کرده است ، یادآور شد : در حال حاضر سرعت قطار در مسیر خرمشهر ۱۱۰ کیلومتر است اما با یک عملیات بهسازی قابلیت افزایش به ۱۶۰ کیلومتر دارد .

  وی با اشاره به بازسازی ۱۶۰ کیلومتر از خطوط ریلی جنوب گفت : اتصال کارخانجات و شهرک های صنعتی به خطوط ریلی از اولویت های مهم این اداره کل است .
  مطالب مرتبط

  میزبانی بندر امام خمینی (ره) از خادمین حرم رضوی

  میزبانی بندر امام خمینی (ره) از خادمین حرم رضوی

  حضور نمادین بر روی عرشه یک فروند کشتی خارجی و برافراشتن پرچم حرم رضوی بر فراز آن از جمله برنامه های حضور کاروان خدام حرم رضوی در این مجتمع بزرگ بندری بود که با استقبال و شور و شعف ملوانان مسلمان شاغل در آن مواجه گردید .

  |

  هدایت ایمن شناور اقیانوس پیما به همت راهنمایان دریایی بندر امام خمینی (ره)

  هدایت ایمن شناور اقیانوس پیما به همت راهنمایان دریایی بندر امام خمینی (ره)

  پیرو تقاضای انتقال این شناور به اسکله های مجتمع بندری امام خمینی(ره) ، فرآیند هدایت و پهلودهی کشتی با استفاده از تخصص ، تجربه و توانمندی راهنمایان ارشد این اداره کل ، بدون هرگونه وقفه و اختلال در عملیات جاری بندر صورت پذیرفت .

  |

  نظرات کاربران