در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ناحیه راه آهن جنوب پیشرو در دوخطه کردن خطوط ریلی


  ۸۰ درصد مسیرها شامل تونل و پل است که با وجود فضای عملیاتی بسیار سخت ، بازسازی و ارتقاء ظرفیت در این محورها اجرا می شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون فنی و زیربنایی راه آهن از تکمیل پروژه دو خطه مسیر اهواز - اندیمشک تا پایان سال جاری خبر داد .

  مازیار یزدانی معاون فنی و زیر بنایی راه آهن ، با بیان اینکه ناحیه جنوب جزو پیشرو ترین نواحی در بحث دو خطه ها است ، گفت : برنامه دو خطه کردن در محور جنوب با پیشرفت مناسب در حال اجرا است بطوریکه خط اهواز - سربندر در سال گذشته به بهره برداری رسیده و دو خطه خط اهواز - اندیمشک امسال تکمیل و تحویل داده می شود .

  وی افزود : خوشبختانه پروژه های بازسازی و بهسازی خطوط ریلی محور جنوب کشور با وجود مشکلات و سختی شرایط آب و هوایی نامساعد در حال برنامه ریزی و اجرا است . ۸۰ درصد مسیرها شامل تونل و پل است که با وجود فضای عملیاتی بسیار سخت ، بازسازی و ارتقاء ظرفیت در این محورها اجرا می شود . افزایش تناژ بارگیری و ارتقای سرعت در خطوط راه آهن در حال انجام است .

  وی با بیان اینکه راه آهن اهواز مرکز کنترل ترافیک محور جنوب است ، گفت : پیشرفته ترین سیستم در این مسیر با مرکزیت اهواز نصب شده و کل مسیر تهران – اهواز در این منطقه کنترل می شود .

  یزدانی گفت : در بحث ساختمان ایستگاه ها ، قرارداد طرح جامع منعقد شده بطوریکه ایستگاه راه آهن اهواز به مرکز تجاری، اداری و عملیاتی تبدیل شده همانگونه که در ۴ ایستگاه تهران ، مشهد ، قم و تهران نیز این موضوع در حال اجرا است . تا پایان سال جاری ، مسیر اهواز - اندیمشک را دو خطه خواهیم کرد تا سرعت قطارها به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت برسد .
  مطالب مرتبط

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  طی این سال‌ها خوشبختانه سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات جدی در زمینه توسعه حمل‌ونقل ریلی رخ داده است . به‌صورت متوسط طی سال‌های گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار به‌طور مستقیم از جانب دولت در حمل‌ونقل ریلی سرمایه‌گذاری شده است و این جدا از سرمایه‌گذاری‌هایی است که از طریق سایر ...

  |

  تضمین ایمنی کامل خط ریلی گرمسار - اینچه برون توسط راه آهن روسیه

  تضمین ایمنی کامل خط ریلی گرمسار - اینچه برون توسط راه آهن روسیه

  خط ریلی گرمسار - اینچه برون یکی از مهمترین پروژه های ریلی برای حمل بارهای ترانزیتی در محور شرق دریای خزر است که از چهار استان ایران عبور می کند . ارتقای ایمنی یکی از مهمترین شاخص های این مسیر ریلی است و راه آهن روسیه با همه امکانات ، ایمنی آن را به طور کامل تضمین می کند .

  |

  نظرات کاربران