در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • سرعت بیشتر در روند اجرایی بهسازی محور رامیان – شاهرود


  در حال حاضر پیمانکار پروژه در حال احداث پل ، آبرو و عملیات زیرسازی در طول مسیر است که پس از آن عملیات روسازی و آسفالت آن را شروع خواهیم کرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر ساخت و توسعه راه‌های راه و شهرسازی استان گلستان از شتاب بیشتر فاز اول پروژه بهسازی محور رامیان – سه‌راهی شاهرود (اولنگ) خبر داد .

  علی‌اکبر شاهینی گفت : محور رامیان – سه‌راهی شاهرود (اولنگ) به طول ۵۲ کیلومتر که حدود ۴۷ کیلومتر آن در حوزه استان گلستان واقع شده و به‌عنوان بخشی از شبکه راه‌های ملی است و ارتباط بین دو استان گلستان و سمنان را فراهم می‌کند . پروژه بهسازی محور فوق در راستای افزایش ایمنی و تسهیل در تردد روستانشینان و اتصال مناطق معدنی منطقه به سایر مراکز صنعتی و دسترسی آسان گردشگران به مناطق بکر طبیعی و جاذبه‌های گردشگری محور فوق ذکر کرد .

  شاهینی افزود : بهسازی محور از اعتبارت ملی با عقد قرارداد سیصد میلیارد ریال از سال ۹۰ در ردیف بودجه تخصیص قرار گرفته که در سال‌های گذشته تخصیص مناسبی نداشت اما در سال ۹۵ و ۹۶ با توجه به سفر مقامات و مسئولین وزارت راه و شهرسازی و بازدید از این پروژه و با پیگیری‌های به عمل آمده استاندار ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین محلی و دیگر دست‌اندرکاران استانی و تخصیص منابع مالی این پروژه روند اجرایی خوبی پیدا کرده است . در حال حاضر پیمانکار پروژه در حال احداث پل ، آبرو و عملیات زیرسازی در طول مسیر است که پس از آن عملیات روسازی و آسفالت آن را شروع خواهیم کرد .

  این مقام مسئول در اداره کل در خصوص مشکلات به وجود آمده در تردد گفت : توسعه همه‌جانبه این محور به صورتی در نظر گرفته شده است تا به محیط‌زیست لطمه‌ای وارد نشود از این سو در حال حاضر هم بهسازی در حال انجام و تردد روان هم برقرار است . وی ادامه داد در غیر این صورت باید مسیر انحرافی جدید موقت ساخته شود که این موضوع به منابع طبیعی و محیط‌زیست منطقه آسیب وارد می‌کند .

  شاهینی افزود : با توجه آسیب‌دیدگی فراوان محور اصلی و به جهت فعال بودن پروژه و کاهش ایمنی محور فوق از سال ۹۳ با هماهنگی پلیس‌راه استان محور مذکور مسدود اعلام شد و فقط تردد برای مردم محلی و کارگران معدن آزادمی باشد . طبق هماهنگی‌های به عمل آمده فاز اول پروژه فوق به طول ۱۰ کیلومتر عملیات احداث ابنیه و روکش اسفالت ۳ کیلومتر ابتدای آن (تفرجگاه مرم رامیان جاده سلامت) تا سه ماه آینده انجام می‌گردد .

  مدیر ساخت و توسعه راه‌های این اداره کل در پایان از ترددکنندگان در محور مذکور خواست ، با عنایت به اینکه جاده در حال بهسازی و شانه‌سازی و دارای بیش از ۲۰ نقطه کنده‌کاری و محیط کارگاهی است خواهشمند است با احتیاط کامل تردد نموده و با سرعت مطمئن و کامل در مسیر تردد و به هشدارهای راهسازان و پلیس‌راه توجه نمایند.
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  تکمیل پروژه‌هایی که به نوعی گلوگاه ترافیکی منطقه محسوب می‌شود و پروژه‌هایی که نقش مهمی در ایمنی بیشتر مسیر، تسریع در حمل و نقل ، موثر در گردشگری زیارتی و سیاحتی و توسعه استان‌های همجوار دارند ، در اولویت‌های دیگر قرار دارند .

  |

  نظرات کاربران