در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • نهایی شدن سامانه جامع دریایی کشور تا ۲ ماه آینده


  مراسم روز جهانی دریانوردی در راستای تقدیر از دریانوردان کشور روز آینده با حضور نمایندگان ارگان‌های دریایی ، نمایندگان شهرهای ساحلی و دیگر دست‌اندرکاران بخش دریایی کشور برگزار می‌شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نهایی شدن سامانه جامع دریایی کشور تا ۲ ماه آینده ، گفت : این سامانه موجب می‌شود که چارچوبی یکپارچه و مکانیزمی واحد برای همه خدمات دریایی کشور پیاده‌سازی شود .

  محمد راستاد ، درباره سرنوشت سامانه جامع دریایی کشور اظهار داشت :‌ بیش از ۹۰ درصد حجم مبادلات کالا اعم از صادرات ، واردات و اشتغال مستقیم و غیرمستقیم جمعیت‌های عظیمی از کشور ، در بنادر است . در راستای ارتقای کیفیت و کارایی خدمات دریایی در بنادر ، سامانه‌ای تحت عنوان «سامانه جامع دریایی کشور» در حال طی مراحل نهایی پیاده‌سازی و به‌کارگیری است . این سامانه به عنوان منحصر به فردترین سیستم جامع دریایی در سطح خاورمیانه ، بر اساس تلفیق دو ویژگی حاکمیتی امور دریایی و نیازهای عملیاتی‌ امور دریایی در بنادر کشور ، مدل‌سازی شده است .

  معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد : این سامانه موجب می‌شود که چارچوبی یکپارچه و مکانیزمی واحد برای همه خدمات دریایی کشور پیاده‌سازی شود که شامل مدیریت واحد ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر ، کنترل ترافیک دریایی ، جست‌وجو و نجات دریایی ، امور فنی و ایمنی کشتی‌ها ، پیشگیری و مقابله با آلودگی آب دریا ، بازرسی کشتی‌ها و دیگر امور حاکمیتی مربوط به خدمات دریایی کشور است که تحت این سامانه تجمیع می‌شود . مبادله اطلاعات بین بخش‌های مختلف این سامانه انجام می‌شود و همه بنادر کشور تحت این سامانه به یکدیگر مرتبط می‌شوند و می‌توانند عملکرد واحدی داشته باشند.  

  وی امکان ردیابی ‌فعالیت‌ها در مرکز و بنادر به تشخیص سازمان بنادر را از دیگر مزایای این سامانه دانست و گفت : شرایط مناسبی برای ارائه خدمات با کیفیت و ارتقای ایمنی دریانوردی در بنادر کشور و آب‌های تحت حاکمیت ایران با پیاده‌سازی و اجرای این سامانه ایجاد می‌شود . در این باره با مشاور بخش خصوصی همکاری‌های گسترده‌ای داشتیم ، ‌انتظار داریم تا دو ماه آینده ، بهره‌برداری نهایی از بخش عمده‌ای از این سامانه انجام شود ، البته بهره‌برداری آزمایشی بخشی از ماژول‌های این سامانه انجام شده‌ است و انتظار داریم تا دو ماه آینده پیاده‌سازی نهایی این سیستم انجام تا در بنادر کشور اجرایی شود .  

   

   

  برگزاری مراسم روز جهانی دریانورد در ۱۴ تیرماه امسال‌

  وی با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی دریانورد در ۱۴ تیرماه امسال ، گفت : مراسم روز جهانی دریانوردی در راستای تقدیر از دریانوردان کشور روز آینده با حضور نمایندگان ارگان‌های دریایی ، نمایندگان شهرهای ساحلی و دیگر دست‌اندرکاران بخش دریایی کشور برگزار می‌شود .

  راستاد با اشاره به اینکه این مراسم در ایران ، در راستای مراسمی است که از سوی سازمان جهانی دریانوردی تحت این عنوان تعیین شده است ، افزود : بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دریانورد‌ روی کشتی‌‌های اقیانوس پیما در سراسر جهان مشغول به کار هستند و بیش از ۸۵ تجارت جهانی از طریق دریا و کشتی‌های باری صورت می‌گیرد ، بنابراین نقش و جایگاه حیاتی خانواده بزرگ دریانوردان در اقتصاد جهانی انکارناپذیر است .

  معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به قدردانی از‌ ۴۳ دریانورد نمونه کشور ، اظهار داشت : شعار امسال روز جهانی دریانورد ، تأکید بر اهمیت فعالیت دریانوردان در صنعت کشتیرانی دارد ، شعار امسال سازمان جهانی دریانوردی برای روز دریانورد، «دریانوردان مهم و ارزشمند هستند» است .
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  بر اساس ماده ۵ آیین نامه اصلاحی ، کلیه شناور هایی که تا تاریخ ابلاغ آیین نامه به ثبت موقت رسیده باشند ، مشمول مزایا و تسهیلات این طرح می شوند و شناورهای ثبت موقت شده بعد از ابلاغ ، نمی توانند از آن استفاده کنند .

  |

  کاهش قیمت محصول نهایی با ایجاد بنادر نسل سوم و تکمیل زنجیره تولید

  کاهش قیمت محصول نهایی با ایجاد بنادر نسل سوم و تکمیل زنجیره تولید

  باید در جهت ایجاد صنایع پایین دستی و تکمیلی در بنادر گام برداشت تا کارخانجات تولیدی در محوطه های بندری شکل گیرند و در نهایت کالا در بندر تولید شود . تخفیف در عوارض ، معافیت های مالیاتی و کاهش مسیر و هزینه حمل و نقل موجب کاهش قیمت محصول نهایی در بنادر نسل سوم خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران