در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • امضای قرارداد ساخت خط‌آهن تندرو قم - اراک در ۲۰ تیرماه


  ارزش کل این قراردادها حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو برآورد شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، راه آهن جمهوری اسلامی ایران از امضای قرارداد ۱.۲ میلیارد یورویی احداث خط آهن تندور قم - اراک در جریان سفر رئیس راه آهن ایتالیا به تهران خبر داد .

  «ماتزون چینی» رئیس راه آهن ایتالیا ، روز سه شنبه بیستم تیرماه امسال به منظور امضای قرارداد اجرای پروژه راه اندازی قطار تندرو محور قم – اراک و ناوگان ریلی آن به ایران سفر می کند .

  در حاشیه سفر رئیس راه آهن ایتالیا که هیاتی بلند پایه از راه آهن ایتالیا وی را همراهی می کنند ، قرار است ۲ یادداشت تفاهم دیگر به همراه قرارداد همکاری در زمینه آموزش نیروی انسانی راه آهن ایران با مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران به امضا برسد . ارزش کل این قراردادها حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو برآورد شده است .

  پیشتر نیز این هیات ایتالیایی در فروردین ماه سال جاری به تهران سفر کرده و در خصوص امضای این قراردادها با مقام های وزارت راه و شهرسازی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران به توافق کلی رسیده بودند .
  مطالب مرتبط

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  طی این سال‌ها خوشبختانه سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات جدی در زمینه توسعه حمل‌ونقل ریلی رخ داده است . به‌صورت متوسط طی سال‌های گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار به‌طور مستقیم از جانب دولت در حمل‌ونقل ریلی سرمایه‌گذاری شده است و این جدا از سرمایه‌گذاری‌هایی است که از طریق سایر ...

  |

  نظرات کاربران