در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • استقبال چشمگیر خطوط کشتیرانی از بندر چابهار


  با ورود ۳۶ فروند شناور بالای هزار تن ، ۴۱۳ هزار و ۱۸۴ تن مواد نفتی و غیر نفتی در سه ماهه نخست امسال در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شده که از این میزان ۱۹۲ هزار تن مواد غیر نفتی است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در بخش غیر نفتی از رشد ۶۶ درصدی برخوردار هستیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، با توجه به زیرساختهای بندری و تجهیزات تخلیه و بارگیری مدرن ، بستر مناسب جهت تسهیل انجام فرآیندهای صادرات ، واردات و ترانزیت کالا و کانتینر از طریق بندر چابهار فراهم گردیده است . بطوریکه استقبال شرکتهای حمل و نقل و خطوط کشتیرانی از موقعیت ویژه بندر چابهار در سه ماه اول امسال چشمگیر بوده است .

  علی اوسط هاشمی اظهار داشت : با توجه به نگاه ویژه دولت محترم به بندر چابهار و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی استراتژی بندر چابهار ، تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر چابهار با رویکرد تسریع در تخلیه و کاهش هزینه های واردات کالا ، تسهیل و ساده سازی فرآیند ترانزیت در مسیر چابهار - میلک و رونق توسعه صادرات از طریق این بندر می باشد .

  وی تصریح کرد : بندر چابهار با تخلیه و بارگیری ۹ هزار و ۷۲۲ TEU کانتینر در سه ماه اول امسال از رشد ۹۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار است . با ورود ۳۶ فروند شناور بالای هزار تن ، ۴۱۳ هزار و ۱۸۴ تن مواد نفتی و غیر نفتی در سه ماهه نخست امسال در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شده که از این میزان ۱۹۲ هزار تن مواد غیر نفتی است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در بخش غیر نفتی از رشد ۶۶ درصدی برخوردار هستیم  .

  هاشمی اظهار داشت خوشبختانه با توجه به پیگیری‌های همکاران اداره کل بنادر و دریانوردی امروز شاهد ورود کشتی ۲۵ هزارتنی حامل کالای اساسی برنج از بندر کوسی چانگ تایلند هستیم و امیدواریم با این روند پیشرفت ، شاهد افزایش نقش آفرینی بندر چابهار در توسعه منطقه و ملی و بین المللی باشیم .
  مطالب مرتبط

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  ایران مصمم به سرمایه گذاری مشترک در توسعه زیرساخت های حمل و نقل ترانزیتی

  ایران مصمم به سرمایه گذاری مشترک در توسعه زیرساخت های حمل و نقل ترانزیتی

  ترانزیت و اتصال کشورهای منطقه و از جمله کشورهای آسیای مرکزی به خلیج فارس دارای اهمیت است و موجب توسعه کل منطقه و فراتر از آن خواهد بود و طرح بزرگ بندر چابهار که به اتفاق هند و افغانستان در حال اجراست، گام بزرگی در مسیر تقویت راههای ترانزیتی منطقه است .

  |

  نظرات کاربران