در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رشد ۱۶ درصدی ترانزیت کالا از مرز ریلی سرخس


  ۶۶ هزار تن از این بار گوگرد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷۵ درصد رشد داشته و سایر کالاهای ترانزیتی حمل شده از مرز سرخس پنبه و مواد شیمیایی و عمده مبادی آن کشورهای ازبکستان ، ترکمنستان و تاجیکستان است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه‌آهن خراسان گفت : با اعطای تخفیفات ۱۵ تا ۵۰ درصدی در تعرفه حمل کالاهای ترانزیتی مرز سرخس ، شاهد رشد ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم .

  محمد هادی ضیایی مهر گفت : ۲۰۵ هزار تن بار ترانزیتی در سه ماهه نخست سال جاری از طریق مرز ریلی سرخس حمل شده که دارای سهم ۷۲ درصدی از کل ترانزیت ریلی کشور است . در سه ماهه نخست امسال ، از میزان بار حمل شده ۶۵ هزار تن آن محموله کود شیمیایی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵۰ درصد افزایش داشته است .

  ضیایی‌مهر عنوان کرد : ۶۶ هزار تن از این بار گوگرد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷۵ درصد رشد داشته و سایر کالاهای ترانزیتی حمل شده از مرز سرخس پنبه و مواد شیمیایی و عمده مبادی آن کشورهای ازبکستان ، ترکمنستان و تاجیکستان است .

  مدیر کل راه آهن خراسان در خصوص کاهش زمان سیر بارهای ترانزیتی در کریدور سرخس - بندرعباس گفت : در راستای افزایش رضایت مشتریان و صاحبان کالا ، با برقراری قطارهای باری برنامه ای و همچنین مستقیم در این مسیر ، زمان سیر از یک هفته به ۵۳ ساعت کاهش یافته است . با توجه به موقعیت راهبردی و ترانزیتی کشور ، می توان فرصتها و مزیت های زیادی را برای ترانزیت کشور در نظر گرفت و البته بهره برداری درست و به موقع از این فرصت‌ها و همچنین انجام سرمایه گذاری لازم و تبلیغات گستردۀ همزمان می تواند در بهره برداری اثربخش از موقعیت جغرافیایی و منحصر به فرد ترانزیتی کشور موثر باشد .

  ضیایی‌مهر یادآور شد : نحوه بهره برداری از این مزیتها و فرصت‌ها و برقراری ارتباط حمل و نقلی با کشورهای هدف می تواند نقش برجسته ای در تسهیل تجارت میان آسیا و اروپا و کشورهای منطقه و توسعه ترانزیت در نتیجه ارز آوری برای کشور ، ایفا کند .
  مطالب مرتبط

  بازدید معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه راه‌آهن سرخس

  بازدید معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه راه‌آهن سرخس

  ۱۲ درصد حجم کالاهای مبادله شده به میزان ۷۱ هزار تن کالاهای وارداتی شامل پنبه ، خوراک دام ، غلات و مواد صنعتی بوده که با هزار و ۲۰۰ دستگاه واگن که از کشورهای قزاقستان ، ازبکستان و ترکمنستان وارد کشور گردیده ، عمدتاً در استان خراسان رضوی تخلیه شده است .

  |

  تکمیل ایستگاه راه آهن مشهد با رویکرد TOD

  تکمیل ایستگاه راه آهن مشهد با رویکرد TOD

  در غرب مشهد پایانه چند منظوره و ترکیبی در حال مطالعه و ساخت است . خط ۳ مترو ، خط حومه‌ای گلبهار مشهد ، خط مسافری گرگان - مشهد ، پایانه‌های اتوبوسرانی برون شهری و درون شهری و پایانه تاکسیرانی در این ایستگاه قرار دارد .

  |

  تشریح اقدامات شرکت راه آهن در سال ۹۶

  تشریح اقدامات شرکت راه آهن در سال ۹۶

  با احتساب ۵۱۶ کیلومتر ریل‌گذاری از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و ۸۰۰ کیلومتر ریل‌گذاری از سوی شرکت راه‌آهن در مجموع نزدیک به ۱۳۰۰ کیلومتر ریل‌گذاری جدید در کشور انجام شده است که در تاریخ ۹۰ ساله راه‌آهن کشور یک رکورد محسوب می‌شود .

  |

  نظرات کاربران