در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رشد ۱۰۰ درصدی صادرات کالا از بندر خرمشهر


  در بخش کانتینری نزدیک به ۲۰ هزار TEU عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر داشتیم که حاکی از رشد ۵۰ درصدی است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۶۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر از ابتدای سال جاری تاکنون در این بندر خبر داد .

  عادل دریس گفت : از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه امسال بیش از ۳۶۴ هزار تن تخلیه و بارگیری داشتیم که رشد ۶۸ درصدی نسبت به مدت مشابه را نشان می دهد . هم‌چنین در بخش صادرات (بارگیری کالا) بیش از ۲۴۲ هزار تن کالا بارگیری شده است که رشد ۱۰۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه نشان می‌دهد .

  دریس افزود : در بخش کانتینری نزدیک به ۲۰ هزار TEU عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر داشتیم که حاکی از رشد ۵۰ درصدی است .

  تخلیه و بارگیری ۳۸۰۰ خودرو در طول سه ماه در بندر خرمشهر

  مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: در بخش تخلیه و بارگیری خودرو نیز نزدیک به ۳ هزار ۸۰۰ خودرو در طول این سه ماه در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است که نشان دهنده ی رشد ۲۰ درصدی است که بخشی از این خودروها به مقصد منطقه آزاد و بخشی هم از بندر خرمشهر به سایر کشورها ترانزیت می‌شود .

  مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص چرایی رشد ۶۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر توضیح داد : تفاهم نامه‌ای با بعضی از شرکت‌هایی که مصالح ساختمانی به عراق حمل می‌کنند منعقد کردیم که در پی آن استقبال خوبی از سوی شرکت‌های مستقر در بنادر عراقی صورت گرفت و خوشبختانه عامل اصلی رشد ۱۰۰ درصدی در بخش بارگیری و صادرات شده است .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از ترمینال مکانیزه مواد معدنی بندر خرمشهر در هفته دولت

  بهره برداری از ترمینال مکانیزه مواد معدنی بندر خرمشهر در هفته دولت

  یک دستگاه شیپ لودر با اعتبار ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تن که ظرفیت بارگیری بالایی برای بارگیری مواد معدنی دارد توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذار خریداری شده و تهیه یک دستگاه دیگر نیز در دست اقدام است .

  |

  نظرات کاربران