در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افتتاح ۱۱۷ کیلومتر باند دوم بزرگراه در خراسان جنوبی طی سال گذشته


  در حال حاضر ۲۷ نقطه پرحادثه در استان مد نظر است که ۷ نقطه حذف و ایمن‌سازی شد و رفع موانع در پنج نقطه دیگر از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان در دست اجراست .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت : در حال حاضر ۱۵۶ کیلومتر باند دوم بزرگراه و راه‌های استان آماده آسفالت است و برای تکمیل باند دوم جاده‌های استان هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال بودجه نیاز است .

  مهدی جعفری در دومین جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی حمل‌ونقل و مدیریت سوانح رانندگی خراسان جنوبی افزود : خراسان جنوبی با ۱۵۱ هزار کیلومترمربع مساحت سومین استان پهناور و دومین استان بیابانی کشور است . جمعیت استان بر اساس سرشماری آبان ماه ۹۵، ۷۶۹ هزار نفر است که ۵۹ درصد در ۲۸ شهر و بقیه در روستاها (۲۰ تا ۱۰۰ خانوار) و آبادی (۱ تا ۱۹ خانوار) زندگی می‌کنند . این استان با داشتن ۱۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه و قرار داشتن ۲ کریدور از ۱۰ کریدور اصلی کشور در مسیر تردد زائران ۱۵ استان غرب و جنوب غرب کشور به مشهد مقدس قرار دارد .

  وی افزود : در دولت یازدهم شاهد تحول در احداث باند دوم راه‌های استان بودیم و در سال گذشته ۱۱۷ کیلومتر باند دوم در استان زیربار ترافیک رفت .

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی هدف این اداره کل را افزایش ایمنی راه‌ها و افزایش باندهای دوم بزرگراه در استان نام برد و سه سال گذشته شاهد کاهش تصادف در جاده‌های استان بودیم .

  جعفری با اشاره به اینکه طول راه‌های استان ۱۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتراست ، بیان کرد : در سه‌ماهه نخست سال ۹۶ نیز در مجموع نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان تصادفات کاهش داشت .

  وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰ کیلومتر از باند دوم و جاده‌های استان آسفالت شده و آماده بهره‌برداری است ، یادآور شد : در صورت همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط تا هفته دولت امسال حدود ۴۰ کیلومتر از این پروژه‌ها در برخی نقاط استان بازگشایی می‌شود . در حال حاضر ۱۷ کیلومتر باند دوم محور بیرجند - قاین، ۱۰.۵ کیلومتر محور دیهوک - راهور، ۹ کیلومتر اسدیه - بیرجند ، ۷ کیلومتر قاین - حاجی‌آباد - شاهرخت ، ۵ کیلومتر اسفشاد - سه‌راهی حوض رباط ، ۶ کیلومتر طبس - یزد و ۶ کیلومتر سه‌راهی روم - آفریز در استان آماده افتتاح است .

  جعفری به آخرین وضعیت نقاط پر تصادف استان اشاره کرد و افزود : در حال حاضر ۲۷ نقطه پرحادثه در استان مد نظر است که ۷ نقطه حذف و ایمن‌سازی شد و رفع موانع در پنج نقطه دیگر از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان در دست اجراست .
  مطالب مرتبط

  عدم تناسب خدمات در آزادراه خرم‌آباد - پل زال با افزایش عوارض

  عدم تناسب خدمات در آزادراه خرم‌آباد - پل زال با افزایش عوارض

  بر اساس قرارداد مشارکتی احداث آزادراه ، عوارض باید سالیانه افزایش یابد این در حالی است که در آزادراه خرم‌آباد - پل زال عوارض پس از ۲۰ ماه افزایش یافته ، از طرفی افزایش عوارض در مجموعه وزارت راه و شهرسازی بر اساس ضوابط برنامه‌ریزی شده است .

  |

  کاهش تصادفات جاده ای در اولویت کمیسیون مدیریت ایمنی حمل‌ونقل گلستان

  کاهش تصادفات جاده ای در اولویت کمیسیون مدیریت ایمنی حمل‌ونقل گلستان

  با هدف کاهش شمار تصادفات این کمیسیون در حال بررسی ، تجزیه و تحلیل عوامل اصلی تصادف منجر به مرگ در سطح استان است که با تکمیل آن اقدامات لازم در جهت کاهش روند تصادفات با کمک از وزارت متبوع و دستگاه‌های متولی استان صورت می‌گیرد .

  |

  بررسی پروژه‌های مهم راهسازی در استان خراسان جنوبی

  بررسی پروژه‌های مهم راهسازی در استان خراسان جنوبی

  در خصوص پروژه دوبانده سازی محور نهبندان - سربیشه - بیرجند - قاین - بجستان - فردوس - دیهوک به راور ، طی مکاتبه و درخواست به دکتر نوبخت ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام آمادگی شده است درصورت تامین اعتبارلازم تاپایان سال مالی ۹۷ (تیرماه ۹۸ ) پروژه به اتمام برسد .

  |

  برگزاری نخستین نشست نمایندگان استانی معاونت حمل‌ونقل در سال ۹۷

  برگزاری نخستین نشست نمایندگان استانی معاونت حمل‌ونقل در سال ۹۷

  نمایندگان باید به ارتقا کیفی وضعیت تخصصی، فردی و توانمندی‌های حرفه‌ای خود اهمیت دهند . این موارد علاوه بر به‌روزرسانی اطلاعات در حوزه حمل‌ونقل، شامل رسیدگی به وضعیت سلامت و ارتقا توانایی‌های حرفه‌ای در زمینه‌های زبان‌های خارجی بین‌المللی و فناوری اطلاعات نیز می‌شود .

  |

  نظرات کاربران