در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • فعالیت دفتر کارگروه کریدور جنوب به غرب در تهران


  طبق توافق میان اعضا ، سازمان این کریدور ظرف یک ماه آینده با پیشنهادی که قرار است از سوی راه‌آهن آذربایجان مطرح شود مورد بررسی قرار گیرد و تصمیم نهایی در مورد آن اتخاذ شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عضو هیئت مدیره شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری نشست ۵ جانبه میان روسای راه‌آهن‌ کشورهای ایران ، آذربایجان ، گرجستان ، اوکراین و لهستان در آذربایجان گفت : این جلسه با هدف تعریف کریدوری حمل‌و‌نقل ترکیبی به نام جنوب - غرب و بررسی حمل بار از جنوب شرق آسیا ، هندوستان ، کشورهای حاشیه خلیج فارس و پاکستان به اروپا و بالعکس برگزار شد .

  حسین عاشوری از برگزاری جلسه‌ای در تاریخ ۲۹ خرداد با حضور روسای راه‌آهن‌های ایران ، آذربایجان ، گرجستان ، اوکراین و لهستان در شهر باکو آرذبایجان با هدف تعریف کریدوری تحت عنوان کریدور جنوب به غرب خبر داد و گفت : هدف از برگزاری جلسه ، تعریف این کریدور و بررسی حمل بار از جنوب شرق آسیا ، هندوستان ، کشورهای حاشیه خلیج فارس و پاکستان به اروپا و بالعکس بود . طبق نتایج بررسی در این جلسه ، قرار شد راه‌آهن‌های ۵ کشور به صورت حمل‌ونقل ترکیبی زمینه جابجایی بار در قالب این کریدور از خلیج فارس به دریای سیاه و سپس به اروپا فراهم شود .

  رئیس کمیته ترانزیت شرکت راه‌آهن ایران بیان داشت : در این اجلاس مسیر دقیق مشخص شد که عبارت است از ؛ بمبئی هند - بندرعباس ایران - آستارای آذربایجان - بندر باتومی و پوتی در گرجستان - بندر اوکراین - لهستان ( به صورت ریلی) که از آنجا بار به داخل اروپا توزیع می‌شود .

  عضو هیئت مدیره شرکت راه‌آهن با اشاره به تاسیس سازمان این کریدور نیز گفت : طبق توافق میان اعضا ، سازمان این کریدور ظرف یک ماه آینده با پیشنهادی که قرار است از سوی راه‌آهن آذربایجان مطرح شود مورد بررسی قرار گیرد و تصمیم نهایی در مورد آن اتخاذ شود . همچنین قرار شد دفتر کارگروه این کریدور نیز در تهران تشکیل شود تا در زمینه‌های تحلیل و بررسی جذب و رفع موانع و مشکلات حمل بار در این مسیر فعالیت کند .

  به گفته عاشوری سامانه اینترنتی کریدور جنوب - غرب توسط راه‌آهن آذربایجان طراحی خواهد شد . جلسه‌ای در سطح راه‌آهن‌های کشورهای عضو ظرف سه ماه آینده به منظور پیگیری اقدامات انجام شده در راستای پیگیری اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی این کریدور برگزار خواهد شد .

  رئیس کمیته ترانزیت شرکت راه‌آهن با اشاره به ارائه تعرفه‌های پیشنهادی کشورها در جلسه مذکور تصریح کرد : قرار شد ظرف یک ماه آینده نرخ تعرفه و جدول زمانی سیر بار که توسط کارگروه تهیه می‌شود نهایی گردد و سپس در اختیار صاحبان بار و شرکت‌های فورواردر قرار گیرد تا در آینده راه‌اندازی قطار آزمایشی برای سیر در کریدور تصمیم نهایی اتخاذ شود .‌
  مطالب مرتبط

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  حضور ۲۹ شرکت در این نمایشگاه حاکی از زنده و پویا بودن آن است و ما به آینده صنعت ریلی خوشبین هستیم . البته در پایان این نمایشگاه یک گزارش کامل از قراردادهای منعقد شده در طول دوره برگزاری ارائه خواهد شد .

  |

  تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای

  تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای

  با توجه به اینکه سالانه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون سفر در حومه شهرها روی می‌دهد ، این رقم باید به بازار اصلی حمل‌ونقل حومه‌ای ریلی ایران تبدیل شود و تحقق این راه نیازمند سرمایه‌گذاری بزرگ در رویکرد شبکه‌ای است .

  |

  نظرات کاربران