در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • فعالیت دفتر کارگروه کریدور جنوب به غرب در تهران


  طبق توافق میان اعضا ، سازمان این کریدور ظرف یک ماه آینده با پیشنهادی که قرار است از سوی راه‌آهن آذربایجان مطرح شود مورد بررسی قرار گیرد و تصمیم نهایی در مورد آن اتخاذ شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عضو هیئت مدیره شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری نشست ۵ جانبه میان روسای راه‌آهن‌ کشورهای ایران ، آذربایجان ، گرجستان ، اوکراین و لهستان در آذربایجان گفت : این جلسه با هدف تعریف کریدوری حمل‌و‌نقل ترکیبی به نام جنوب - غرب و بررسی حمل بار از جنوب شرق آسیا ، هندوستان ، کشورهای حاشیه خلیج فارس و پاکستان به اروپا و بالعکس برگزار شد .

  حسین عاشوری از برگزاری جلسه‌ای در تاریخ ۲۹ خرداد با حضور روسای راه‌آهن‌های ایران ، آذربایجان ، گرجستان ، اوکراین و لهستان در شهر باکو آرذبایجان با هدف تعریف کریدوری تحت عنوان کریدور جنوب به غرب خبر داد و گفت : هدف از برگزاری جلسه ، تعریف این کریدور و بررسی حمل بار از جنوب شرق آسیا ، هندوستان ، کشورهای حاشیه خلیج فارس و پاکستان به اروپا و بالعکس بود . طبق نتایج بررسی در این جلسه ، قرار شد راه‌آهن‌های ۵ کشور به صورت حمل‌ونقل ترکیبی زمینه جابجایی بار در قالب این کریدور از خلیج فارس به دریای سیاه و سپس به اروپا فراهم شود .

  رئیس کمیته ترانزیت شرکت راه‌آهن ایران بیان داشت : در این اجلاس مسیر دقیق مشخص شد که عبارت است از ؛ بمبئی هند - بندرعباس ایران - آستارای آذربایجان - بندر باتومی و پوتی در گرجستان - بندر اوکراین - لهستان ( به صورت ریلی) که از آنجا بار به داخل اروپا توزیع می‌شود .

  عضو هیئت مدیره شرکت راه‌آهن با اشاره به تاسیس سازمان این کریدور نیز گفت : طبق توافق میان اعضا ، سازمان این کریدور ظرف یک ماه آینده با پیشنهادی که قرار است از سوی راه‌آهن آذربایجان مطرح شود مورد بررسی قرار گیرد و تصمیم نهایی در مورد آن اتخاذ شود . همچنین قرار شد دفتر کارگروه این کریدور نیز در تهران تشکیل شود تا در زمینه‌های تحلیل و بررسی جذب و رفع موانع و مشکلات حمل بار در این مسیر فعالیت کند .

  به گفته عاشوری سامانه اینترنتی کریدور جنوب - غرب توسط راه‌آهن آذربایجان طراحی خواهد شد . جلسه‌ای در سطح راه‌آهن‌های کشورهای عضو ظرف سه ماه آینده به منظور پیگیری اقدامات انجام شده در راستای پیگیری اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی این کریدور برگزار خواهد شد .

  رئیس کمیته ترانزیت شرکت راه‌آهن با اشاره به ارائه تعرفه‌های پیشنهادی کشورها در جلسه مذکور تصریح کرد : قرار شد ظرف یک ماه آینده نرخ تعرفه و جدول زمانی سیر بار که توسط کارگروه تهیه می‌شود نهایی گردد و سپس در اختیار صاحبان بار و شرکت‌های فورواردر قرار گیرد تا در آینده راه‌اندازی قطار آزمایشی برای سیر در کریدور تصمیم نهایی اتخاذ شود .‌
  مطالب مرتبط

  ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

  ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

  نظر به ضرورت نگاه جامع و یکپارچه در جانمایی و بهره‌برداری از انواع مراکز لجستیک و ایجاد وحدت رویه در صدور مجوز تاسیس و بهره‌برداری از این مراکز «آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور» مصوب جلسه ۲۰۲ شواریعالی هماهنگی ترابری کشور مورخ ۱۳۹۷.۲.۳۰، ابلاغ می‌گردد .

  |

  برگزاری جلسه کمیته اجرایی برگزاری اجلاس وزرای حمل‌ونقل عضو کریدور شمال - جنوب

  برگزاری جلسه کمیته اجرایی برگزاری اجلاس وزرای حمل‌ونقل عضو کریدور شمال - جنوب

  باید در نظر داشت که کریدور شمال - جنوب فقط به مسیر راه‌آهن معطوف نمی‌شود بلکه دارای سه مسیر است که شامل مسیر‌های رشت - آستارا ، راه‌آهن اینچه‌برون و مسیر دریایی خزر است . مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی مدل اقتصادی همکاری دریایی - بندری دریای خزر را تهیه و پیشنهاد نموده که ...

  |

  نظرات کاربران