در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح ویژه ترافیک همزمان با تعطیلات عید فطر و تابستان


  سه محور کوهستانی مهم در شمال کشور داریم و به‌ غیر از جاده قزوین به سمت رشت که وضعیت بهتری از هراز و فیروزکوه دارد شاهد تردد فوق‌العاده‌ای در سایر محورها خواهیم بود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام این که با آغاز طرح ترافیک تابستان و عید سعید فطر از اول تیرماه کلیه سازمان‌های مربوطه از قبیل اورژانس ، سازمان راهداری ، امداد خودرو و هلال احمر در سطح جاده‌ها مستقر می‌شوند و گفت : پیش‌بینی ما این است که درست مثل تعطیلات نوروز تردد فشرده‌ای را از تهران به دیگر شهرها داشته باشیم .

  سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در هشتاد و ششمین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها که به ریاست عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و معاونین حمل و نقلی وی با دستور کار بررسی آمادگی دستگاههای مربوطه برای کنترل ترافیک سفرهای عید فطر برگزار شده بود ، گفت : امسال عید فطر با آغاز تعطیلات تابستانی مقارن شده است و بنابراین شروع تعطیلات تابستانی درکشور و تعطیلات عید فطر را با یکدیگر داریم که کار را برای ما جدی‌تر از سنوات گذشته کرده است .

  وی از برگزاری جلسه کارگروه ویژه طرح ترافیک تابستان و عید سعید فطر با حضور همه دستگاه‌ها خبر داد و با اعلام اینکه تصمیمات خوبی گرفته شد تا بتوانیم ترافیک روانی داشته باشیم ادامه داد : پیش‌بینی پلیس این است که از ۳۱ خرداد شاهد خروج مسافران از تهران هستیم . سه محور کوهستانی مهم در شمال کشور داریم و به‌ غیر از جاده قزوین به سمت رشت که وضعیت بهتری از هراز و فیروزکوه دارد شاهد تردد فوق‌العاده‌ای در سایر محورها خواهیم بود و بنابراین طرح ویژه ترافیک را پیش‌بینی کرده‌ایم .

  سردار مهری خبر داد که با آغاز طرح ترافیک تابستان و عید سعید فطر از اول تیرماه کلیه سازمان‌های مربوطه از قبیل اورژانس ، سازمان راهداری ، امداد خودرو و هلال احمر در سطح جاده‌ها مستقر می‌شوند و محدودیت و معدودیت ترددها تعریف خواهد شد .

  ریس پلیس راهور ابراز امیدواری کرد که با پیش‌بینی‌‌های انجام شده نسبت به سال‌های گذشته ترافیک روان‌تر خواهد بود . با این حال با پیش بینی اینکه یک باره جمعیت زیادی قصد دارند از جنوب البرز به سمت شمال البرز بروند حجم ترافیک افزایش‌یافته و زمان تردد طولانی‌تر می‌شود . بنابراین هم از نظر امداد و نجات و هم اقداماتی که مربوط به کنترل مسیرها می‌شود از قیبل آمادگی بالگردها برای خدمات‌رسانی به مردم کاملا در آمادگی به سر می‌بیم . دوربین‌هایی که در سطح جاده‌ها نصب‌شده است به ما کمک خواهد کرد ترافیک را بهتر کنترل کنیم .

  سردار تقی مهری با بیان اینکه با سایت‌هایی که پلیس و وزارت راه و شهرسازی طراحی کرده‌اند امکان هدایت و کنترل ترافیک بالا رفته است ، گفت : مردم از روز پنج شنبه سفرهای خود را آغاز می‌کنند که با احتساب تعطیلات عید فطر تا روز جمعه‌ هفته آینده به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت . بر همین اساس پیش‌بینی ما این است که درست مثل تعطیلات نوروز تردد فشرده‌ای را از تهران به دیگر شهرها داشته باشیم .
  مطالب مرتبط

  نقش مهم پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در توسعه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی

  نقش مهم پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در توسعه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی

  پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در این بازه زمانی و با توجه به مناقشه دو کشور آذربایجان و ارمنستان حساسیت بیشتری یافته اند و باید موارد مربوط به ترانزیت وحمل ونقل بین المللی درآنها با دقت و جدیت پیگیری شود .

  |

  تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین در استان مازندران

  تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین در استان مازندران

  به منظور ارتقا ایمنی تردد جاده ای و کاهش میزان آلودگی هوا ، این مراکز زیر نظر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تاسیس و راه اندازی شده اند تا به صورت مکانیزه و بدون دخالت کاربر ، نسبت به کنترل فنی خودروهای سنگین اقدام و برای آن دسته از خودروهایی که فاقد نقص فنی می باشند برگه ...

  |

  هماهنگی ، برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم برای حمل کالای چغندر قند میان ۷ استان کشور

  هماهنگی ، برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم برای حمل کالای چغندر قند میان ۷ استان کشور

  نیازسنجی تعداد ناوگان مورد نیاز ، تنظیم قرارداد حمل کالا با پیمانکار ، هماهنگی با انجمن‌های صنفی بخش حمل و نقل کالا ، هماهنگی با کارخانه های قند استان در خصوص پرداخت به موقع کرایه حمل به رانندگان و حق خواب ناوگان در استان مقصد از جمله اقداماتی است که ضمن تسهیل در فرآیند حمل ...

  |

  استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه راهداری کشور

  استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه راهداری کشور

  انجام کار انقلابی و جهادی در حوزه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و کاشتن بذر امید در این بخش ، نیاز به کمک و حمایت سازمان بازرسی و استفاده از ظرفیت این سازمان برای همراهی سازمان‌ها و دستگاه‌های اثرگذار و تصمیم‌گیرنده دارد که امیدواریم با تدوین برنامه مصوب و مدون ، همکاری و ...

  |

  نظرات کاربران