در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تشریح تمهیدات شرکت راه‌آهن برای سفرهای تابستانی


  برای افزایش قیمت بلیت در ایام تابستان هیچگونه پیشنهادی از طرف شرکت‌های خصوصی دریافت نکرده ایم لذا برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت نداریم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری راه‌آهن گفت : روزانه ۲۳۶ رام قطار برای ایام تابستان در نظر گرفته‌شده است که نسبت به ۲۱۰ رام قطار در تابستان سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است .

  میرحسن موسوی معاون مسافری شرکت راه‌آهن در نشست خبری با اصحاب رسانه برنامه‌های قطارهای تابستانی را تشریح کرد .

  وی در این خصوص بیان داشت : برنامه قطارهای مسافری ایام پیک سفر در تابستان برای ۱۰۳ روز از اول تیرماه الی ۱۰ مهرماه ماه سال جاری پیش بینی شده و پیش‌فروش بلیت‌های قطار در این ایام از ۲۱ خرداد‌ماه آغاز شده است . البته به غیر از ایام عید سعید فطر مردم می‌توانند برای تهیه بلیت در باقی روزها برنامه‌ریزی کنند . روزانه ۲۳۶ رام قطار برای ایام تابستان در نظر گرفته‌شده است که نسبت به ۲۱۰ رام قطار در تابستان سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است .

  موسوی با اشاره به خروج واگن‌های بالای ۴۵ سال از ناوگان مسافری راه‌‌آهن گفت : با توجه به این اقدام نه‌تنها شاهد کاهش حمل مسافر در سال گذشته نبودیم بلکه رشد  ۱۲ درصدی را تجربه کردیم .

  وی با اشاره به تعداد صندلی‌های در نظر گرفته‌شده برای قطارهای مسافری ایام تابستان بیان داشت : امسال ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار صندلی در نظر گرفته‌شده است که نسبت به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار صندلی موجود در سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته‌ایم که شامل دو بخش قطارهای بین‌شهری و حومه‌ای می‌شود .

  این مقام مسئول در شرکت راه‌آهن در ادامه خاطرنشان کرد : تعداد صندلی‌های قطارهای بین‌شهری از ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار صندلی در سال گذشته با رشد ۶ درصدی به ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار صندلی در سال جاری رسیده است و همچنین تعداد صندلی موجود در قطارهای حومه‌ای نیز با رشد ۳۱ درصدی از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار به ۳ میلیون صندلی رسیده است .

   

   

   معاون مسافری راه‌آهن از پیش‌بینی روزانه ۱۰۴ هزار و ۸۰۰ صندلی برای سفرهای ریلی در ایام تابستان و رشد ۱۲ درصدی در این خصوص خبر داد .

  موسوی همچنین به قطارهای گردشی مسیرهای منتهی به شهر مشهد اشاره کرد و گفت : ۷۹۰ هزار صندلی در این بخش در نظر گرفته‌شده است که نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد رشد داشته است .

  وی افزود : علاوه بر ایجاد قطارهای فوق‌العاده در مسیر تهران - مشهد برای مسیره‌های نخجوان - مشهد ، تبریز ، مشهد و همدان - مشهد نیز قطار در نظر گرفته‌شده است. همچنین ۳ زوج در مسیر هشتگرد و ۲ زوج در مسیر تهران برای خطوط حومه‌ای فعال در ایام تابستان در نظر گرفته‌شده است . امسال برای اولین بار در مسیر تهران - سواد کوه قطار گردشگری به‌منظور بازدید از اماکن طبیعی و باستانی و ابنیه‌‌های قدیمی راه‌اندازی شده است . ۴۵ درصد قطارهای مسافری به مقصد مشهد برنامه‌ریزی شده است که شامل مبدا ۲۸ شهر می‌شود .

  مذاکره برای راه اندازی قطار گردشگری در دو مسیر تبریز - جلفا و تبریز - رازی

  وی با بیان اینکه مردم بلیت قطارهای مسافری را به صورت آنلاین و اینترنتی تهیه کنند گفت : برای افزایش قیمت بلیت در ایام تابستان هیچگونه پیشنهادی از طرف شرکت‌های خصوصی دریافت نکرده ایم لذا برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت نداریم .

  موسوی مساله ایمنی را صدر برنامه های راه‌آهن عنوان کرد و گفت : برنامه ریزی جامع و کاملی از سال گذشته به حفظ ایمنی داخل قطار انجام شده و در این راستا آموزش‌های لازم به پرسنل قطار داده شده است .

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان استقبال مردم از ایجاد قطارهای گردشگری و برنامه های تابستانی به علاوه سامانه «سجم» گفت : پس از استقبال قابل قبول مردم از دو مسیر گردشگری تهران - سوادکوه و اندیمشک - تنگه پنج در حال مذاکره با آژانس‌ها برای برنامه ریزی ایجاد قطارهای گردشگری در دو مسیر تبریز - رازی و تبریز-جلفا هستیم .

   

   

  معاون مسافری راه‌آهن در ادامه با اشاره به سامانه سجم بیان داشت : این سامانه حاوی دو نرم‌افزار شامل نرم‌افزار اطلاعات مؤسسات مسافرتی (آژانس) که دربرگیرنده و تسهیل‌کننده ارتباطات شرکت راه‌آهن و مؤسسات مسافرتی است و نرم افزار دوم در واقع مربوط به خدمات مسافری راه‌آهن است و تمام اطلاعات خدمه قطار مانند مهمانداران و سرمهمانداران در این سامانه ثبت می‌شود تا راه‌آهن بتواند نظارت بهتری بر خدمه و خدمات ارائه‌شده به مسافران داشته باشد .

  لزوم تطابق مشخصات مسافر و بلیت قطار

  موسوی  با اشاره به ابلاغیه شرکت راه‌آهن به آژانس‌ها و موسسات فروش بلیت خطاب به مردم شریف ایران ابراز داشت : مقرراتی در رابطه با فروش بلیت به آژانس‌ها ارسال شده که آنها مکلف به رعایت هستند . لذا مردم آگاه باشند که برای عبور از گیت‌های ایستگاه‌ها باید مشخصات بلیت و مسافر مطابقت داشته باشد و در غیر این صورت اجازه عبور داده نخواهد شد .

  وی در پایان تاکید داشت : در خواست می‌شود مردم بلیت را از طریق آژانس‌ها و اینترنت خریداری کنند تا هنگام عبور از گیت‌ها با مشکل مواجه نشوند .
  مطالب مرتبط

  سوال نماینده مجلس از وزیر راه در خصوص عدم تضمین خرید ریل ملی ذوب‌آهن

  سوال نماینده مجلس از وزیر راه در خصوص عدم تضمین خرید ریل ملی ذوب‌آهن

  شرکت ذوب‌آهن توانسته است با تولید ریل به مراتب ارزان‌تر و باکیفیت‌تر از نمونه‌های خارجی ، وابستگی کشور را به واردات ریل بی‌نیاز کند ، عدم خرید محصول ذوب‌آهن که اتفاقا به سفارش شرکت ملی راه‌آهن بوده است باعث شده تا نماینده مردم میمه ، برخوار و شاهین‌شهر نسبت به این موضوع ...

  |

  رشد ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی ایران در سال گذشته

  رشد ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی ایران در سال گذشته

  بیست و یکمین اجلاس مجمع منطقه ای راه آهن خاورمیانه تحت نام UIC RAME در محل مجموعه راه آهن شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه و با حضور نمایندگان کشورهای خاورمیانه برگزار شد .

  |

  استفاده از ظرفیت خالی خطوط ریلی شرکت راه‌آهن در شهرهای جدید

  استفاده از ظرفیت خالی خطوط ریلی شرکت راه‌آهن در شهرهای جدید

  برای شهر جدید شیرین‌شهر نیز با اتصال به ایستگاه حمید از ظرفیت ریلی خط سراسری اهواز - خرمشهر استفاده کنیم ضمنا در استان تهران اتصال شهر جدید اندیشه - شهریار - شهر قدس - تهران با مشارکت شرکت عمران وشرکت راه آهن در حال پیگیری است .

  |

  نظرات کاربران