در حال بارگذاری ...

لزوم تهیه و ابلاغ دستورالعمل‌ بارگیری و حمل محموله‌های صادراتی


در حالی آمار این‌گونه پرونده‌ها رو به رشد هستند که عموماً این مکشوفات در کشورهای دیگر بیشتر کشف ‌شده‌اند و در بازرسی‌های درون مرزی مورد مشکوکی با ماده غیرقانونی در محموله‌ها مشخص نمی‌شوند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی همچنین اعلام کرد : در نظر است دستورالعمل‌هایی در خصوص بارگیری و حمل محموله‌های صادراتی توسط انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی تهیه و ابلاغ گردد .

محمدجواد عطرچیان مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی در نشستی با حضور مسئولین سازمان ها و نهادهای دولتی موضوع مبارزه با قاچاق مواد مخدر از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای مورد بحث و بررسی قرار داد و آن را چالش جدی در عرصه رقابت تجارت خارجی و حمل‌ونقل بین‌المللی قلمداد کرد و گفت : روند رو به رشد پرونده‌های قاچاق مواد مخدر در وجهه سیاسی و درآمدهای ارزی کشور تأثیر سوئی دارد و به همین دلیل باید هرچه زودتر نسبت به رفع آن اقدامات لازم انجام شود .

وی به روند رو به رشد این‌گونه پرونده‌ها در ۶ ماه اخیر اشاره کرد و گفت : در حالی آمار این‌گونه پرونده‌ها رو به رشد هستند که عموماً این مکشوفات در کشورهای دیگر بیشتر کشف ‌شده‌اند و در بازرسی‌های درون مرزی مورد مشکوکی با ماده غیرقانونی در محموله‌ها مشخص نمی‌شوند .

عطرچیان خاطرنشان کرد : جلسات در این خصوص ادامه خواهد داشت و در جلسه بعدی به بررسی راهکارها پرداخته خواهد شد .

در این جلسه مدیران شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی درخصوص مشکلات و موارد خاصی که در عمل با آن مواجه هستند ، توضیحاتی بیان کردند .

گفتنی است در این جلسه نمایندگانی از دادستانی ویژه جرائم بین‌المللی ، اداره‌کل مقابله باعرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر ، اداره‌کل حقوقی بین‌المللی وزارت امور خارجه ، اداره‌کل دفتر مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی و نظارت بر حمل‌و‌نقل ستاد مبارزه با قاچاق کالا ، اداره‌کل امور مرزی ریاست جمهوری ، دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک ، اداره‌کل مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ، پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی ، انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ایران همچنین امور کارنه تیر و حمل‌ونقل بین‌المللی اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی حضور داشته و مطالبی را مطرح کردند .
مطالب مرتبط

لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

در حال حاضر تجار بیشتر برای حمل کالاهای حجیم و فاسد‌نشدنی که عجله‌ای برای حمل آن وجود ندارد ، از حمل و نقل ریلی استفاده می‌کنند . به گفته کارشناسان درآمد ترانزیت کشور را می‌توان به رقمی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار برسانیم ، اما لازمه این امر مانند بسیاری از کشور‌ها دنیا ، تهیه ...

|

تمایل اوکراین برای استفاده از پتانسیل مسیر‌های ترانزیتی ایران

تمایل اوکراین برای استفاده از پتانسیل مسیر‌های ترانزیتی ایران

ایران یک کشور قدرتمند و تأثیرگذار در منطقه خاورمیانه است و با توجه به اتفاقات اخیر و اهمیت دسترسی به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس برای ترانزیت کالا ، اوکراین تمایل دارد از پتانسیل مسیر‌های ترانزیتی ایران استفاده کند .

|

ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

ابلاغ آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی

نظر به ضرورت نگاه جامع و یکپارچه در جانمایی و بهره‌برداری از انواع مراکز لجستیک و ایجاد وحدت رویه در صدور مجوز تاسیس و بهره‌برداری از این مراکز «آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور» مصوب جلسه ۲۰۲ شواریعالی هماهنگی ترابری کشور مورخ ۱۳۹۷.۲.۳۰، ابلاغ می‌گردد .

|

نظرات کاربران