در حال بارگذاری ...

بازسازی و تطویل خطوط راه آهن اراک


تطویل خطوط ایستگاه‌ها منجر به اعزام قطارهای متراژی به طول ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ متر خواهد شد و مشکلی در سیر قطارهای طویل به وجود نخواهد آمد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه آهن اراک از بازسازی خطوط ریلی ، تطویل خطوط و احداث ۳ دهانه پل زیر گذر خبر داد .

جلال الدین کوکنار با بیان اینکه عملیات بازسازی ۸۰۰ متر از خطوط ریلی اراک حد فاصل ۱۰۰۰ متری ایستگاه اراک و به منظور بهبود و بازسازی خطوط و رفع مشکل خرابی خط و همچنین افزایش ایمنی سیر قطارها صورت گرفته است ، گفت : در این بازسازی ، تراورس های چوبی به تراورس های بتنی تغییر کردند . با انجام این بازسازی ها ضریب ایمنی سیر قطارها افزایش می یابد و میزان خرابی های خط نیز به حداقل ممکن می رسد .

مدیر کل راه آهن اراک از اتمام عملیات تطویل خطوط ایستگاه های شازند و مشک آباد خبر داد . در این ایستگاهها ، ۳ خط موجود از ۴۰۰ متر به ۹۰۰ متر افزایش یافت . این طرح با هدف بازسازی و ارتقاء سطح ایمنی خطوط برای سیر قطارها به خصوص قطارهای باری و افزایش میزان حمل بار انجام می‌شود . با اجرای این طرح توسعه‌ای و با افزایش گنجایش ایستگاه‌ها ، واگن‌های بیشتری می‌توانند در ایستگاه متوقف شوند و طبیعتاً میزان بارگیری افزایش پیدا خواهد کرد .

وی ادامه داد : تطویل خطوط ایستگاه‌ها منجر به اعزام قطارهای متراژی به طول ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ متر خواهد شد و مشکلی در سیر قطارهای طویل به وجود نخواهد آمد .

همچنین مدیر کل راه آهن اراک از احداث ۳ دهانه پل زیر گذر در کوی رضوی اراک خبر داد . در راستای مصوبه کمیسیون ایمنی و پیشگیری از سوانح راه آهن کشور که در جریان بازدید از محدوده حادثه خیز کوی رضوی تصویب شد ، احداث چند زیر گذر در دستور کار راه آهن اراک قرار گرفت . تاکنون جهت تردد عابرین پیاده و به منظور تسهیل و ایمنی در تردد ساکنان کوی رضوی،۳ دهانه پل زیر گذر احداث شد .

کوکنار تصریح کرد : در این محدوده با توجه به همجواری همشهریان و ساکنان کوی رضوی با خط آهن، مقرر شد یک دستگاه دیگر از این نوع پل نصب شود تا از برخورد قطار با عابرین و حوادث احتمالی پیشگیری شود .

مدیر کل راه آهن اراک ، نصب تابلوهای هشدار دهنده و راهنما را از دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان کرد و گفت : امیدواریم با احداث این پل ها ضریب امنیت تردد ساکنان افزایش یابد .

وی همچنین از اجرای طرح دیوار کشی در این منطقه خبر داد و گفت : قرارداد دیوار کشی با پیمانکار دوم منعقد شده است و کار در حال انجام است .
مطالب مرتبط

افزایش سرعت قطارهای مسافری به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت

افزایش سرعت قطارهای مسافری به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت

پروژه توسعه ایستگاه ریز در حوالی زرین‌شهر در حال انجام است که با بهره‌برداری از آن بجای اینکه یک‌میلیون تن حمل بار کارخانه فولاد صبا به حمل‌ونقل جاده‌ای افزوده شود این بار از جاده بر روی ریل قرار خواهد گرفت .

|

ساخت سوزن‌های ریلی برای نخستین بار در کشور

ساخت سوزن‌های ریلی برای نخستین بار در کشور

این شرکت با اتکاء بر نوآوری و توانایی‌های مهندسین کوشا، خلاق و متخصص، به اصلی‌ترین زمینه‌های مهندسی و تکنولوژی تولید سوزن در زمینه طراحی مهندسی دست یافته است.

|

نظرات کاربران