در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • احتمال حضور پورشه در مسابقات فرمول E سال ۲۰۱۸


  پورشه تنها خودروساز علاقمند برای شرکت در این ورزش هیجان‌انگیز نیست ؛ فراری پیش از این تمایل خود را برای حضور در مسابقات فرمول E اعلام کرده بود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، شرکت خودروسازی پورشه احتمالا در مسابقات فرمول E سال ۲۰۱۸ شرکت می‌کند . ملاقات مدیر پورشه با Alejandro Agag ، رییس ورزش‌ اتومبیل‌رانی فرمول E در پیست موناکو ، احتمال حضور این خودروساز آلمانی در مسابقات فرمول E را زیاد می‌کند .

  مسابقات فرمول E نام یکی از ورزش‌های اتومبیل‌رانی است که به مسابقات فرمول ۱ شباهت دارد . شباهت از این بابت ‌که بحث حضور خودروهای چرخ‌باز است و شرکت‌کننده‌ها در پیست با اتومبیل‌های ویژه تیم خود به رقابت همتایان می‌پردازند .

  از طرفی این ورزش اتومبیل‌رانی فرق بزرگی هم با مسابقات فرمول ۱ دارد ؛ این‌که خودروسازها اتومبیل‌های خود را به جدیدترین فناوری‌های مربوط به خودروهای الکتریکی مجهز می‌کنند. به همین دلیل دیگر خبری از پیشرانه‌های بنزینی درون‌سوز در مسابقات فرمول E نیست . البته در بحث طراحی خودروهای فرمول یک و فرمول E تفاوت‌هایی وجود دارد .

  اگر قصد این شرکت آلمانی برای حضور در مسابقات فرمول E سال آینده جدی باشد ، پورشه باید برنامه‌های مهمی برای ساخت خودروهای تمام الکتریک در این کلاس را در سر داشته باشد . این تجربه جدیدی برای شرکت پورشه است که این‌بار به‌جای حضور در مسابقات لمانز و نوربرگ‌رینگ ، در یک ورزش اتومبیل‌رانی نوپا شرکت کند که به علم مهندسی و فناوری متفاوتی برای طراحی و تولید خودروهای آن نیاز داشته باشد .

  البته پورشه تنها خودروساز علاقمند برای شرکت در این ورزش هیجان‌انگیز نیست ؛ فراری پیش از این تمایل خود را برای حضور در مسابقات فرمول E اعلام کرده بود . فراری و مرسدس به عنوان پیشتازان ورزش فرمول یک شناخته می‌شوند . ناگفته نماند که سال گذشته ، پورشه اعلام کرده بود که اولین خودرو شهری الکتریکی خود را در سال ۲۰۲۰ عرضه می‌کند .

  این اخبار می‌تواند نشان از اهمیت دستیابی و تولید خودروهای الکتریکی برای خودروسازها باشد که تا سال‌های آینده ، شاهد حضور خودروهای الکتریکی در ابعاد بسیار بزرگ‌تر باشیم . این روند می‌تواند باعث شود تا در آینده‌ای نه چندان دور ، تیراژ تولید خودروهای الکتریکی نسبت به اتومبیل‌های بنزینی و دیزلی پیشی بگیرد .
  مطالب مرتبط

  انقلاب صنعت خودروسازی در سال‌های پیش‌رو

  انقلاب صنعت خودروسازی در سال‌های پیش‌رو

  گیگافکتوری تسلا قادر است در هر ساعت به اندازه‌ی ظرفیت ۳۵ گیگاوات باتری تولید کند . گفته شده این شرکت در بهترین حالت می‌تواند به میزان تولید ۱۵۰ گیگاوات ساعت ظرفیت باتری دست پیدا کند که به باور بلومبرگ ، این میزان ۳ برابر مصرف انرژی یک سال نیویورک است .

  |

  نظرات کاربران