در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تحویل موقت پروژه توزین حین حرکت WIM در استان زنجان


  عمده‌ترین اهداف به‌ کارگیری این سامانه‌ها ، جلوگیری از تخریب راه‌ها ، اعمال مقررات و جمع‌آوری اطلاعات ترافیکی از جمله وزن کل و وزن توزیع شده روی هر یک از محورهای وسایل نقلیه عبوری است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رییس اداره مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت : تحویل موقت پروژه توزین حین حرکت WIM استان زنجان در محور دندی - زنجان با حضور مشاور ، شرکت پیمانکار و نمایندگان اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌‌ای استان زنجان محقق شد .

  محمد امینی با اعلام این خبر افزود : دستگاه توزین حین حرکت  WIM نصب شده در محور دندی – زنجان بیستمین دستگاه نصب شده از ۲۶ دستگاه طرح کشوری است .

  رییس اداره مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده ای استان زنجان تصریح کرد : مکان‌یابی نصب این دستگاه‌ها  تابع میزان تناژ بار حمل شده ، وقوع تخلف اضافه تناژ در محور ، میزان درصد تردد وسایل نقلیه سنگین ، مبدا بار و محل عبور بار بودن محور و همچنین وجود پاسگاه پلیس راه ، تامین زیرساخت‌های برق و مخابراتی ، میزان شیب عرضی و طولی ، میزان قوس‌های افقی و قایم ، تعداد تصادفات ناشی از اضافه تناژ و چندین پارامتر دیگری است که بر این اساس محور دندی – زنجان جزو محورهایی بود که لزوم نصب این دستگاه درآن احساس می‌شد .

  امینی با اشاره به اینکه سامانه‌های توزین حین حرکت‌ ، قابلیت اندازه‌گیری وزن وسایل نقلیه را بدون نیاز به توقف آنها دارند یادآور شد : عمده‌ترین اهداف به‌ کارگیری این سامانه‌ها ، جلوگیری از تخریب راه‌ها ، اعمال مقررات و جمع‌آوری اطلاعات ترافیکی از جمله وزن کل و وزن توزیع شده روی هر یک از محورهای وسایل نقلیه عبوری ، نوع وسیله نقلیه عبوری و امکان تشخیص پلاک خودروهای متخلف با استفاده از سامانه و ثبت تصویر خودروهای متخلف است .
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  |

  نظرات کاربران