در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • عدم وجود شرکت‌های حمل و‌ نقل بین‌المللی در سیستان و بلوچستان


  خط ریلی زاهدان – میرجاوه یکی از نقاط استراتژیک و در مسیر ارتباطی جنوب شرق آسیا با آسیای میانه است و از این منظر اهمیت فراوانی دارد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه آهن جنوب شرق گفت : به منظور اجرای سیاست های ریلی جهت رشد سهم بار در بخش ریلی و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی ، توجه به حمل بارهای ترانزیتی در اولویت کاری قرار گرفته است .

  مجید ارجونی در نشست با سرمایه گذاران صنعت ریلی اظهار داشت : با توجه به سیاست ها و خط مشی های راه آهن کشور ، توجه به بخش بار به ویژه بارهای ترانزیتی در اولویت کاری قرار گرفته است .

  وی با اشاره به اینکه در بحث سرمایه گذاری ، شرکت راه آهن سیاست ها و بسته های حمایتی در نظر دارد ، افزود : اگر سرمایه گذار در صنعت ریلی اقدام به سرمایه گذاری کند شرکت راه آهن نیز به تناسب مقدار آورده حمایت هایی از وی انجام می دهد . در محدوده راه آهن زاهدان – میرجاوه به طول ۹۴ کیلومتر زمینه خوبی برای سرمایه گذاری فراهم شده است .

  وی راه آهن زاهدان - میرجاوه را به دلیل اینکه تنها مسیر ارتباط ریلی ایران – پاکستان است با اهمیت عنوان کرد و ادامه داد : با توجه به قدمت زیاد و همچنین فرسودگی خط عریض بین زاهدان - کویته ، سرمایه گذاران می توانند با بازسازی خط ریلی زاهدان – میرجاوه با ایده ها و مطالعاتی که وجود دارد ورود کنند تا قابلیت برای تردد قطار های ایرانی فراهم شود .

  وی فاصله ریلی راه آهن زاهدان - میرجاوه را ۹۴ کیلومتر و تا کویته پاکستان ۶۵۰ کیلومتر اعلام کرد . با توجه به اینکه هیچ گونه محدودیتی برای ارائه اطلاعات طرح ها وجود ندارد شرایط ارتباط سرمایه گذار با دفتر سرمایه گذاری شرکت راه آهن را فراهم خواهیم کرد . خط ریلی زاهدان – میرجاوه یکی از نقاط استراتژیک و در مسیر ارتباطی جنوب شرق آسیا با آسیای میانه است و از این منظر اهمیت فراوانی دارد .

  وی با اشاره به راه اندازی قطار باری ترانزیت پاکستان – قزاقستان گفت : مسیر دریایی هند و پاکستان به آسیای میانه ۴۰ روز طول می کشید اما مسیر ریلی این زمان را به حداقل رسانده است .

  ارجونی با اشاره به اینکه نبود شرکت های حمل و نقل بین المللی در سیستان و بلوچستان به شدت احساس می شود ، خاطرنشان کرد : افزایش ظرفیت تخلیه بنادر چابهار از ۸.۵ میلیون تن به ۹۰ میلیون تن در آینده سبب تحول عظیمی در حوزه حمل و نقل ریلی در استان خواهد شد .

  وی با بیان اینکه کارهای مطالعاتی طرح راه آهن چابهار – زاهدان انجام شده است، افزود : ظرفیت های سرمایه گذاری زیادی در این بخش وجود دارد که در صورت تمایل سرمایه گذاران امکان ارتباط با مدیر پروژه را فراهم خواهیم کرد .
  مطالب مرتبط

  حمل و نقل دریایی موتور محرک تجارت دریایی

  حمل و نقل دریایی موتور محرک تجارت دریایی

  در بین پنج قاره جهان دریاها و حمل و نقل دریایی موتور محرک تجارت محسوب می‌شوند . حجم تجارت جهانی از دریا ۱۰.۳ میلیارد تن است که ۱۴۵میلیون TEU از طریق دریا سالانه جابجا می‌شود و جابجایی کالا از طریق دریا همواره به صورت مستمر رو به رشد بوده است .

  |

  نظرات کاربران