در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • وقوع یک سوم تلفات جاده‌ای استان‌های منطقه شمال غرب در تابستان


  سهم تلفات وانت‌بار در راه‌های برون شهری و روستایی استان در سال ۹۵ ، دو درصد از میانگین کشوری بالاتر است که البته در مقایسه با استان‌های وضعیت رضایت‌بخشی دارد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت : طبق بررسی ‌‌های صورت گرفته از میزان تلفات تصادفات جاده‌ای ، بیش از یک سوم تلفات استان‌های منطقه شمال‌غرب از جمله زنجان در تابستان رخ داده است .

  علی مدقالچی با اعلام تحلیل آماری – مقایسه‌ای متوفیان استان زنجان با استان‌های همجوار در سال ۹۵ افزود : در مقایسه با استان‌های همجوار سهم عابرین متوفی در استان زنجان ۷.۷ درصد یعنی پایین‌تر از میانگین کشوری و هفت استان مجاور است . همچنین سهم تلفات وانت‌بار در راه‌های برون شهری و روستایی استان در سال ۹۵ ، دو درصد از میانگین کشوری بالاتر است که البته در مقایسه با استان‌های وضعیت رضایت‌بخشی دارد .

  رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای زنجان با اشاره به اینکه این استان زنجان از نظر سهم استانی متوفیان تصادفات ادوات کشاورزی دارای سهم کمتر از یک درصد است ، افزود : در تحلیل سهم عوامل مختلف در تلفات ناشی از تصادفات راه‌های برون شهری و روستایی استان‌ها در سال ۱۳۹۵مشخص شد که از ۲۲۲مورد تلفات تصادفات ، ۶۵ مورد فوت بر اثر واژگونی وسیله نقلیه بوده که بر این اساس استان زنجان از نظر سهم متوفیان واژگونی دارای سهم بیش از ۲۹ درصدی و نسبت به استان‌های همجوار دارای وضعیت مناسب بوده و از میانگین کشوری نیز پایین‌تراست . بیش از یک سوم متوفیان استان در تصادفات شبانه فوت کرده‌اند .     
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  |

  نظرات کاربران