در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • سال ۹۶ ، سال تغییر و تحول در حوزه راهداری کردستان


  به عنوان نمونه در حوزه کریدور شمال به جنوب که ۳۲۰ کیلومتر آن در استان کردستان واقع است ، پروژه‌های مناسبی تعریف شده است و با پیگیری‌های انجام شده تقریباً تمام این ۳۲۰ کیلومتر تعیین تکلیف شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت : امسال را با نام سال تغییر و تحول در حوزه راهداری تعریف کرده‌ایم تا با کمک‌های اعتباری دولت در زمینه روکش آسفالت ، نصب تابلو و علائم و نگهداری راه‌های استان گام‌های جدی برداریم .

  جلسه تودیع و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان برگزار شد . در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان اظهار کرد : مردم کردستان به دلیل اهمیت حوزه حمل و نقل به این بخش نگاه ویژه‌ای دارند .

  امیر قادری با اشاره به اینکه اقدامات ارزشمندی در حوزه راه در سطح استان انجام شده است ، گفت : نیاز است توجه بیشتری به این حوزه صورت بگیرد . به عنوان نمونه در حوزه کریدور شمال به جنوب که ۳۲۰ کیلومتر آن در استان کردستان واقع است ، پروژه‌های مناسبی تعریف شده است و با پیگیری‌های انجام شده تقریباً تمام این ۳۲۰ کیلومتر تعیین تکلیف شده است . شاید در گذشته به این کریدور به نسبت سایر کریدورها توجه کمتری شده بود در حالی که این کریدورها بسیار مهم و دارای ظرفیت‌های ارزشمندی است که از جمله آن‌ها نزدیکی به مرز و وجود سکونتگاه‌های شهری و روستایی و پتانسیل گردشگری در قالب این کریدور است .

  قادری با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل هرچه سریع‌تر این پروژه افزود : این طرح هم به لحاظ نقش و عملکرد در داخل استان و هم به لحاظ نقش ملی ارزشمند است .

  وی با یادآوری تصادفات فراوان طی سال‌های ۹۵ و ۹۴ در راه‌های استان گفت : اگرچه بخشی از این مسئله به دلیل خطای انسانی بود ، اما کامل کردن زیرساخت‌ها قطعاً در کاهش حوادث و سوانح جاده‌ای مؤثر است .

  معاون استاندار کردستان با اشاره به اینکه مشکلات اساسی در حوزه راهداری وجود دارد ، گفت : البته برنامه‌های خوبی در این حوزه برای سال جاری به کمک و مساعدت آقای کشاورزیان ، معاون وزیر راه و رئیس سازمان حمل و نقل و راهداری کشور طراحی و آغاز شده است .

  وی با بیان اینکه عملکرد بیشتر راه‌های استان از نوع فرعی اما با نقش ترانزیتی است ، گفت : این می‌تواند یک دلیل منطقی برای کمک بیشتر به کردستان در این حوزه باشد .

  قادری با یادآوری آغاز عملیات ارتقای گردنه صلوات آباد و چهارخطه کردن مسیر در ۳ قطعه ، آن را از جمله آرزوهای مردمی استان دانست و افزود : امیدواریم معاون محترم وزیر کمک‌های اعتباری مناسبی برای به سرانجام رساندن این پروژه تزریق کند .

  در پایان این مراسم سید البرز حسینی به عنوان مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان جایگزین نعمت‌الله خواجه‌ای در این سمت شد .

  پس از این مراسم ، آقای کشاورزیان معاون وزیر راه و رئیس سازمان حمل و نقل و راهداری کشور ، قادری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، صیدی مدیرکل دفتر فنی ، ملکی مدیرکل راه و شهرسازی استان و سایر مسئولان از پروژه چهاربانده کردن گردنه صلوات آباد بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت قطعات مختلف این طرح قرار گرفتند .
  مطالب مرتبط

  بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای میان ایران و ارمنستان

  بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای میان ایران و ارمنستان

  همکاری های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی و کمیته‌های مختلف اعم از جاده‌ای نشان‌دهنده این موضوع می‌باشد و خواستار طرح مباحث و پیگیری موضوعات باقیمانده از طریق کمیته های مذکور گردید .

  |

  تشدید نظارت ها رویکرد سازمان راهداری در راستای رسیدگی به مطالبات رانندگان

  تشدید نظارت ها رویکرد سازمان راهداری در راستای رسیدگی به مطالبات رانندگان

  همه دستگاه‌های ذی‌ربط‌ ، انجمن‌های صنفی و دست‌اندکاران باید برای رفع این مشکلات به دنبال راهکار باشند و با نگاه معقول و همه‌جانبه و در چارچوب قانون عمل کنند تا در آینده‌ای نزدیک وضعیت حمل و نقل جاده‌ای به شرایط مطلوب نزدیک شود .

  |

  توزیع لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با نرخ مصوب دولتی

  توزیع لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با نرخ مصوب دولتی

  مالکین ناوگان باری و مسافری استان می‌‌توانند با دریافت حواله از طریق تشکلهای صنفی و با نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به نمایندگی‌های شرکت‌های تولید کننده لاستیک در سطح استان مراجعه و نیاز ناوگان خود را تامین کنند .

  |

  نظرات کاربران