در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • انسداد بلاک‌های تنگ هفت به تنگ پنج در محور ریلی جنوب


  مسدود شدن این محور امکان چهار برابر شدن سرعت عملیات را فراهم کرده و همچنین تاثیری در روند جابجایی حمل بار این محور نخواهد داشت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای از استقرار حجم قابل توجهی از امکانات و تجهیزات ریلی به منظور بازسازی بلاک های تنگ هفت به تنگ پنج و تله زنگ به شهبازان محور جنوب در کوتاهترین زمان ممکن خبر داد .

  در این اطلاعیه آمده است ؛ با توجه به عدم بازسازی بلاک های فوق در طول ۷۰ سال گذشته و قدمت بالای ریل های این مسیر ، متولیان راه آهن نسبت به استقرار حجم قابل توجهی از امکانات و تجهیزات ریلی وهمچنین مسدود کردن بلاک های تنگه هفت به تنگه پنج محور جنوب به مدت ۴ روز از تاریخ ۱۱ لغایت ۱۵ خردادماه سالجاری (با توجه به خلوتی مسیر در ماه مبارک رمضان ) ، اقدام به بازسازی این خطوط به منظور افزایش کارایی آن خواهند کرد .

  روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن پوزش از هموطنان عزیز ابراز امیدواری کرده است تا این بازسازی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام و پس از آن مسافران با آرامش خاطر بیشتر در این مسیر تردد داشته باشند .

  در این اطلاعیه آمده است ؛ مسدود شدن این محور امکان چهار برابر شدن سرعت عملیات را فراهم کرده و همچنین تاثیری در روند جابجایی حمل بار این محور نخواهد داشت .

  گفتنی است این محور به واسطه صعب العبور و کوهستانی بودن در طول ۷۰ سالی که از احداث آن می گذرد مورد بازسازی و بهسازی کامل قرار نگرفته است و از آنجایی که عدم اجرای این طرح زمینه ساز مشکلات متعددی در این مسیر شده بود ، لذا متولیان ریلی درصدد بر آمدند تا با استقرار این تجهیزات ، در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به بازسازی این محور در جهت رفاه حال هموطنان عزیز اقدام کنند .
  مطالب مرتبط

  اتصال ۵ استان به شبکه ریلی کشور در برنامه کاری راه‌آهن

  اتصال ۵ استان به شبکه ریلی کشور در برنامه کاری راه‌آهن

  یکی از سیاست‌هایی که در زمینه آموزش و تحقیقات داریم ، تمرکززدایی و استفاده از ظرفیت استان‌ها در زمینه آموزش و تحقیقات است و خوزستان یکی از استان‌های با استعداد در این زمینه است . اتصال پنج استان دیگر به شبکه ریلی و تلاش برای اتصال مراکز تجاری و صنعتی عمده به خطوط ریلی از دیگر ...

  |

  پیگیری عملیات اجرایی و تامین منابع مالی طرح ریلی آستارا - آستارا

  پیگیری عملیات اجرایی و تامین منابع مالی طرح ریلی آستارا - آستارا

  با اتصال خط ریلی آستارا - آستارا به راه آهن در حال اجرای رشت - قزوین ، کریدور ریلی شمال - جنوب ایران برای توسعه مناسبات تجاری بندر‌های جنوب با بندر آستارا و کشور‌های حوزه قفقاز ، روسیه و جمهوری آذربایجان تکمیل خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران