در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • انجام بهسازی و روکش آسفالت محور کرج - چالوس


  تاکنون ۳۶ کیلومتر از مسیر ۷۰ کیلومتری محور کرج – چالوس در حوزه استان البرز دارای روکش آسفالت جدید شده است که سهم زیادی در بهبود کیفیت عبور ترافیک و کاهش تصادفات داشته است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر ساخت و توسعه راه‌های استان البرز  از بهسازی و روکش آسفالت محور پرتردد کرج - چالوس با اعتباری بالغ بر ۱۸۷ میلیارد ریال خبر داد .

  علی اصغر کاظمی در این خصوص گفت : با توجه به اهمیت محور کرج – چالوس و ترافیک بالای عبوری آن خصوصاً در تعطیلات و ایام خاص و همچنین وضعیت نامناسب آسفالت محور به علت تردد زیاد و بارش‌های فصول گذشته ، اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در فاز اول اقدام به تعریف پروژه بهسازی و روکش آسفالت به طول ۴۰ کیلومتر از محور کرج – چالوس نمود و سپس عملیات اجرایی پروژه در دو جبهه آغاز شد .

  وی در خصوص مشخصات مکانی پروژه گفت : در جبهه شمالی از تونل کندوان به سمت کرج که دارای بیشترین شیب طولی و کمترین عرض و حادثه‌خیزترین بخش محور است و در جبهه جنوبی از سد امیرکبیر به سمت کرج که با توجه به وجود رستوران‌ها و مراکز گردشگری متعدد پرترددترین بخش محور است .

  کاظمی افزود : در تاریخ ۹۶/۳/۷ در جبهه پایین با رسیدن به ورودی شهر کرج عملیات اجرایی به پایان رسید و در هجده کیلومتر ابتدایی محور (حدفاصل میدان امیرکبیر تا سد امیرکبیر) روکش آسفالت انجام شده و به این ترتیب تاکنون ۳۶ کیلومتر از مسیر ۷۰ کیلومتری محور کرج – چالوس در حوزه استان البرز دارای روکش آسفالت جدید شده است که سهم زیادی در بهبود کیفیت عبور ترافیک و کاهش تصادفات داشته است .

  مدیر ساخت و توسعه راه‌های استان البرز با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی فاز اول ، حجم عملیاتی و تناژ اجرا شده در پروژه را به مقدار آسفالت رگلاژی : ۱۵۱۵۸ تن ، آسفالت توپکا الیافی : ۱۴۹۶۱ تن ، آسفالت بیندر الیافی : ۳۳۸۲۷ تن ، آسفالت بیندر معمولی : ۹۲۷ تن برشمرد و گفت : عملیات اجرایی تا اجرای کامل روکش آسفالت کل محور در حوزه استان البرز با قوت ادامه خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  تکمیل پروژه‌هایی که به نوعی گلوگاه ترافیکی منطقه محسوب می‌شود و پروژه‌هایی که نقش مهمی در ایمنی بیشتر مسیر، تسریع در حمل و نقل ، موثر در گردشگری زیارتی و سیاحتی و توسعه استان‌های همجوار دارند ، در اولویت‌های دیگر قرار دارند .

  |

  نظرات کاربران