در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اهداف تاسیس دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی


  تلاش برای آرامش و آسایش خاطر هم‌وطنان که از راه‌های برون‌شهری تردد و سفرمی نمایند و افزایش ایمنی در راه‌ها را علیرغم کمبود اعتبارات به‌عنوان یک سیاست کلی در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و ادارات کل استانی تاکنون حاکم بوده و در آینده نیز با قوت ادامه خواهد یافت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای با اشاره به سهم ۲۸ درصدی روستاییان از جمعیت کشور و وجود بیش از ۱۸۰ هزار کیلومتر راه فرعی و روستایی گفت : هدف از تاسیس دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی ، حفظ و نگهداری مطلوب از این راه‌ها با نگاه کاملاً تخصصی و حرفه‌ای بوده است .

  عبدالهاشم حسن نیا معاون راهداری این سازمان با مهم‌ برشمردن نگهداری کل شبکه‌های ارتباطی بین‌شهری کشور به‌عنوان یک سرمایه ملی و ارزشمند اظهار داشت : از آنجا که بر اساس تجربیات طولانی لازم بود که بهره‌بردار و نگهدار از شبکه راه‌های کشور در یک واحد متمرکز و خدمات ارائه نمایند و با تلاش‌های انجام‌یافته مسیر قانونی ادغام حوزه راهداری با حمل‌ونقل جاده‌ای در سال گذشته مصوب و در کمترین زمان ممکن در واحدهای اجرایی و استان‌ها این امر به‌خوبی صورت پذیرفت .

  حسن‌نیا با اشاره به سهم حدود ۲۸ درصدی هم‌وطنان ساکن در مناطق روستایی و اهمیت صنعت کشاورزی و جابجایی محصولات ، افزود : سیاست کلان و توجه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به بیش از ۱۸۰ هزار کیلومتر راه‌های فرعی و روستایی با یک نگاه کاملاً تخصصی و حرفه‌ای ، حفظ و نگهداری مطلوب از این راه‌ها بوده است بدین‌جهت «دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی» در تشکیلات جدید پیشنهاد و مصوب گردید و امروز مدیرکل آن منصوب و مشغول به کار می‌گردد .

  وی یکنواخت شدن وظائف جهت انجام و ارائه خدمات بهتر و برتر در حوزه راهداری را یک برنامه راهبردی دانست و گفت : تلاش برای آرامش و آسایش خاطر هم‌وطنان  که از راه‌های برون‌شهری تردد و سفرمی نمایند و افزایش ایمنی در راه‌ها را علیرغم کمبود اعتبارات به‌عنوان یک سیاست کلی در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و ادارات کل استانی تاکنون حاکم بوده و در آینده نیز با قوت ادامه خواهد یافت .

  گفتنی است نوروزی مدیریت در ادارات کل راه و شهرسازی استان‌های فارس ، البرز و مازندران و همچنین معاونت عمرانی استانداری یزد را در کارنامه خود دارد .
  مطالب مرتبط

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  نظرات کاربران