در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم تامین اعتبار برای رفع نقاط پر تصادف استان تهران


  ۱۴ نقطه پر تصادف به طور کامل رفع شده است و بقیه نقاط در دست اقدام قرار دارد . طبق ابلاغیه سازمان راهداری وظیفه اصلی ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آشکارسازی نقاط است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران گفت : با اجرای طرح شبکه سیر و ایجاد رقابت بین شرکت‌ها برای جلب نظر مسافران، میزان کیفیت خدمات افزایش می‌یابد و شاهد رفع معضلات ناشی از تفرق شرکت‌ها و تعاونی‌های مسافربری خواهیم بود .

  مجید رضا نصر اله نژاد با اشاره به اجرای طرح شبکه سیر در حوزه حمل‌ونقل مسافر جاده‌ای کشور اظهار داشت : با اجرای طرح شبکه سیر در حمل‌ونقل مسافر بین‌شهری ، شاهد شکل‌گیری شرکت‌های مادر و رفع معضلات ناشی از تفرق شرکت‌ها و تعاونی‌های مسافربری خواهیم بود . اجرای طرح «شبکه سیر» با توجه به حضور شرکت‌های مادر و نمایندگان آن‌ها در نقاط مختلف استانی باعث می‌شود که نظارت و پیگیری تخلفات بر آن‌ها از سوی سازمان و ادرات کل دقیق‌تر و شناسایی آن‌ها توسط مردم آسان‌تر شود .

  وی بابیان اینکه «در حال حاضر به دلیل تعدد شرکت‌های مسافربری ، مردم برای انتخاب دچار سردرگمی شده‌اند» گفت : از این‌ رو با ایجاد رقابت بین شرکت‌ها برای جلب نظر مسافران، میزان کیفیت خدمات افزایش می‌یابد . اگرچه شرکت‌های مادر حمل‌ونقل مسافر در تهران از تعداد بالایی برخورد هستند اما اولویت تشکیل شرکت‌ها استانی نبوده است بلکه در طرح «شبکه سیر» با تعیین ضوابط مخصوص ، شرایط برای ایجاد شرکت مادر در تمامی استان‌ها و نقاط فراهم‌شده و فقط کافی است ضرورت‌ها و الزامات مذکور در آیین‌نامه‌ جدید از سوی متقاضی رعایت شود .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران با اشاره برخی اعتراضات و انتقادات نسبت به اجرای این طرح گفت : سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در راستای منافع مردم تلاش می‌کند و منافع شخصی چند شرکت خصوصی در برابر منافع عمومی جایگاهی ندارد . لذا باید توجه داشت که هدف از اجرای طرح شبکه سیر استانداردسازی بوده و در واقع شرکت‌های کوچک می‌توانند تحت شبکه همنام به‌طور مرتب به فعالیت خود ادامه دهند .

  اقدامات این اداره کل در خصوص رفع پر تصادف در استان تهران اظهار داشت : بالغ بر ۵۶ نقطه پر حادثه شناسایی شده است اما رفع برخی نقاط در مناطق کوهستانی فیروزکوه و هراز اعتبارات قابل توجهی همچون ۱۵ میلیارد تومان برای تنها یک قسمت می طلبد . اما در همین شرایط ۱۴ نقطه پر تصادف به طور کامل رفع شده است و بقیه نقاط در دست اقدام قرار دارد . طبق ابلاغیه سازمان راهداری وظیفه اصلی ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آشکارسازی نقاط است .
  مطالب مرتبط

  تسهیل نظارت بر رفتار رانندگان حرفه‌ای با سامانه های حمل‌ونقل هوشمند

  تسهیل نظارت بر رفتار رانندگان حرفه‌ای با سامانه های حمل‌ونقل هوشمند

  سامانه حمل‌ونقل هوشمند یک ابزار یا تکنولوژی جدید نیست . در واقع ، ‌ITS‌ امکان یکپارچه‌سازی سیستم حمل‌ونقل را فراهم می‌آورد . یک سیستم حمل‌ونقل به‌طور کلی ، شامل شبکه‌ها ، وسایل نقلیه ، افراد و کالاهاست . هرکدام از اجزای سیستم حمل‌ونقل مشخصات ، ارگان‌ها و بعضاً آژانس‌های ...

  |

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  نظرات کاربران