در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اجرای ده مرحله طرح ارتقای ایمنی عابرین و موتورسواران در گیلان


  علاوه بر آموزش‌های برگزار شده و اهدای کلاه ایمنی به موتورسواران هزاران عدد اقلام کمک‌آموزشی نیز طی این مدت بین خانواده‌های حاضر در این برنامه‌ها توزیع شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، استمرار برگزاری آموزش‌های ایمنی و ترافیک موجب کاهش ۱۹ درصدی تلفات عابرین و موتورسواران در گیلان شد .

  محمدرضا نازک‌کار مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان در نشست کمیته ایمنی و ترافیک اداره کل ضمن اشاره به تأثیر برگزاری آموزش‌های عمومی صورت گرفته در زمینه عابرین و موتورسواران در سطح استان در کاهش بروز حوادث در این گروه از کاربران جاده‌ها گفت : مطابق بررسی‌های کارشناسی صورت پذیرفته آمار حوادث عابرین و موتورسواران از تعداد ۳۴۶ کشته در سال ۱۳۹۴ به تعداد ۲۸۱ کشته در سال ۱۳۹۵ رسیده که علی‌رغم کاهش ۱۹ درصدی آمار مذکور ولی همچنان بر این باوریم که این آمار هم خوشایند نبوده و زیبنده مردم فهیم و فرهیختهٔ استان گیلان نیست .

  وی افزود : با اجرای ده مرحله از طرح ارتقای ایمنی عابرین و موتورسواران بیش از ۱۳ هزار کلاه ایمنی در بین موتورسواران استان گیلان توزیع شد . از سال ۱۳۸۹ که شاهد اجرای نخستین مرحلهٔ آموزش موتورسواران از سوی این اداره کل بودیم تاکنون بیش از ۷۵۰ روستای استان گیلان تحت پوشش قرار گرفتند . علاوه بر آموزش‌های برگزار شده و اهدای کلاه ایمنی به موتورسواران هزاران عدد اقلام کمک‌آموزشی نیز طی این مدت بین خانواده‌های حاضر در این برنامه‌ها توزیع شده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان در بخشی از سخنان خود با تأکید بر این نکته که آسیب وارده به سر حین تصادفات رانندگی غیرقابل‌ جبران است از موتورسواران خواست ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی همواره از کلاه ایمنی استفاده نمایند . اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان در صورت تأمین اعتبارات لازم با تمام توان استمرار برگزاری این دوره‌ها در سطح استان را مدنظر قرار داده است .
  مطالب مرتبط

  بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای میان ایران و ارمنستان

  بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای میان ایران و ارمنستان

  همکاری های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی و کمیته‌های مختلف اعم از جاده‌ای نشان‌دهنده این موضوع می‌باشد و خواستار طرح مباحث و پیگیری موضوعات باقیمانده از طریق کمیته های مذکور گردید .

  |

  تشدید نظارت ها رویکرد سازمان راهداری در راستای رسیدگی به مطالبات رانندگان

  تشدید نظارت ها رویکرد سازمان راهداری در راستای رسیدگی به مطالبات رانندگان

  همه دستگاه‌های ذی‌ربط‌ ، انجمن‌های صنفی و دست‌اندکاران باید برای رفع این مشکلات به دنبال راهکار باشند و با نگاه معقول و همه‌جانبه و در چارچوب قانون عمل کنند تا در آینده‌ای نزدیک وضعیت حمل و نقل جاده‌ای به شرایط مطلوب نزدیک شود .

  |

  توزیع لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با نرخ مصوب دولتی

  توزیع لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با نرخ مصوب دولتی

  مالکین ناوگان باری و مسافری استان می‌‌توانند با دریافت حواله از طریق تشکلهای صنفی و با نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به نمایندگی‌های شرکت‌های تولید کننده لاستیک در سطح استان مراجعه و نیاز ناوگان خود را تامین کنند .

  |

  نظرات کاربران